Trwa ładowanie...

Gaz CNG zatankujemy samodzielnie. Resort szykuje zmiany

Ministerstwo Infrastruktury chce umożliwić samodzielne tankowanie gazu CNG. Projekt ma obniżyć koszty i wydłużyć godziny działania stacji.

MI planuje umożliwić samoobsługowe tankowanie gazu CNGMI planuje umożliwić samoobsługowe tankowanie gazu CNGŹródło: Adobe Stock, fot: Bernhard Schmerl
d35vvpy
d35vvpy

Umożliwienie samoobsługowego tankowania gazu CNG na stacjach do pojazdów zakłada projekt rozporządzenia przygotowanego w Ministerstwie Infrastruktury - wynika z Oceny Skutków Regulacji projektu zamieszczonej na stronach Rządowego Centrum Legislacji.

W OSR czytamy, że samoobsługowe tankowanie CNG spowoduje redukcję kosztów funkcjonowania tych stacji w związku z brakiem konieczności egzaminowania pracowników stacji CNG w Transportowym Dozorze Technicznym. Samoobsługa pozwoli też na wydłużenie godzin funkcjonowania stacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ryanair będzie torpedować CPK - Maciej Wilk #17

Ministerstwo pracuje nad projektem

W OSR wskazano, że niezbędne będzie opracowanie dodatkowych wymagań technicznych dla tych stacji, które będą oferowały samoobsługę podczas tankowania CNG.

d35vvpy

W uzasadnieniu do projektu poinformowano, że branża paliwowa zapewnia, iż obecnie dostępne są rozwiązania techniczne, które umożliwią bezpieczne tankowanie pojazdów przez osoby, które nie mają odpowiednich szkoleń.

Obecnie do tankowania CNG upoważnione są osoby posiadające odpowiednie uprawnienia wydane przez Transportowy Dozór Techniczny.

Organizacje zrzeszające branżę podkreślały, że przedsiębiorcy ponoszą nieuzasadnione koszty na kursy, które nie przekładają się na realne zwiększenie bezpieczeństwa na stacjach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d35vvpy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35vvpy