Trwa ładowanie...
d7ou9vu
25-03-2017 02:35

"Gazeta Polska Codziennie": Wciąż niebezpiecznie w sieci

Choć firmy wydają miliony złotych na zabezpieczenia komputerów, to niemal każda z nich odnotowuje rocznie kilkadziesiąt incydentów zagrażających bezpieczeństwu systemów komputerowych - informuje w sobotnim wydaniu "Gazeta Polska Codziennie".

d7ou9vu
d7ou9vu

Z najnowszego raportu firmy PwC "Ochrona biznesu w cyfrowej transformacji" wynika, że w 96 proc. średnich i dużych przedsiębiorstwach działających w Polsce w ostatnich 12 miesiącach doszło do ponad 50 cyberataków. W wypadku dwóch trzecich firm liczba tego typu zdarzeń była większa niż 500.

Aby temu zapobiec, polskie firmy przeznaczają znaczne pieniądze na ochronę swoich internetowych zasobów. W 48 proc. przedsiębiorstw wydatki te są większe niż 1 mln zł, a w ponad połowie wynoszą od 0,5 do 1 mln zł.

Okazuje się, że największym zagrożeniem dla firm pozostają pracownicy. W 79 proc. wypadków wykrytych incydentów związanych z naruszeniem bezpieczeństwa informacji ich źródłem były osoby aktualnie zatrudnione w firmie, natomiast 62 proc. stanowiły ataki hakerskie.

d7ou9vu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7ou9vu