Trwa ładowanie...
dwepd9q
dwepd9q

GDDKiA ogłosiła przetarg na projekt i budowę obwodnicy Łomży

Warszawa, 28.03.2017 (ISBnews) - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła przetarg na projekt i budowę obwodnicy Łomży w ciągu drogi ekspresowej S61, poinformowało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa (MIB).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dwepd9q

"Skierowane do przetargu zostały odcinki S61 od węzła "Łomża Południe" do węzła "Łomża Zachód" (7,2 km) oraz od węzła "Łomża Zachód" do węzła "Kolno" (13 km). W ramach drugiego odcinka powstanie m.in. najdłuższy most w woj. podlaskim nad doliną Narwi (1200 m). Dzięki obwodnicy Łomży ruch tranzytowy ominie miasto od północy i zachodu" - czytamy w komunikacie.

Według resortu, przy wyborze najkorzystniejszej oferty, oprócz kryterium ceny, stosowane będą także kryteria jakościowe: właściwości przeciwpoślizgowe nawierzchni, równość podłużna nawierzchni, personel wykonawcy, zagospodarowanie gruntu rodzimego i termin realizacji kontraktu.

GDDKiA jako inwestor wymaga, aby prace projektowe i roboty budowlane wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie zostały ukończone w terminie nie dłuższym niż 37 miesięcy od daty zawarcia umowy.

dwepd9q

"Do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych (tj. od 15 grudnia do 15 marca). Do czasu objętego projektowaniem wlicza się okresy zimowe (tj. od 15 grudnia do 15 marca). Jednocześnie zamawiający ustalił minimalny termin realizacji, który wynosi 31 miesięcy od daty zawarcia umowy (wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie). Zamówienie jest przewidziane do współfinansowania ze środków pochodzących z Unii Europejskiej" - czytamy także.

MIB podkreślił, że 20-kilometrowa obwodnica Łomży to kolejny fragment międzynarodowej trasy Via Baltica, łączącej Polskę z krajami bałtyckimi.

"W ubiegłym miesiącu GDDKiA ogłosiła przetargi na wykonanie 34,5 km drogi ekspresowej S61 od węzła ?Kolno" do obwodnicy Stawisk i od obwodnicy Stawisk do Szczuczyna. Na finiszu są już przetargi na drugą nitkę obwodnicy Szczuczyna (6,5 km) i odcinek Suwałki - Budzisko (24,2 km). Tym samym na Podlasiu wyłaniani są wykonawcy blisko 65 km drogi ekspresowej S61. Przygotowywane są jeszcze dwa przetargi na odcinki Ostrów Mazowiecka - ?Śniadowo" i ?Śniadowo" - ?Łomża Południe", które ostatecznie domkną podlaską i mazowiecką część S61" - czytamy także.
(ISBnews)

dwepd9q

Podziel się opinią

Share
dwepd9q
dwepd9q