Trwa ładowanie...
d1jljtb

GDDKiA złożył pozew wzajemny przeciwko Polimeksowi, spółka odrzuca roszczenie

Warszawa, 22.06.2015 (ISBnews) - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) złożyła do sądu pozew wzajemny wobec konsorcjum Polimeksu-Mostostalu i Doprastav a.s. w związku z budową autostrady A4 odcinek Rzeszów (węzeł Rzeszów Wschód) - Jarosław (węzeł Wierzbna) od km 581+250 do 622+450, podała spółka. Polimex-Mostostal odrzuca roszczenie.

Share
d1jljtb

"Wartość przedmiotu sporu wynosi 249 476 370 zł wraz z odsetkami ustawowymi za opóźnienie. Przedmiotem pozwu wzajemnego jest roszczenie Skarbu Państwa GDDKiA o zapłatę kary umownej z tytułu odstąpienia GDDKiA od umowy wraz z odsetkami ustawowymi oraz kary umownej z tytułu przekroczenia czasu na ukończenie robót budowlanych wraz odsetkami. Emitent kwestionuje w całości zasadność roszczeń zgłaszanych przez GDDKiA" - czytamy w komunikacie.

W lutym 2014 r. Polimex-Mostostal i Doprastav a.s. złożyły pozwy przeciwko GDDKiA w sprawie wypłaty kar umownych za zerwanie kontraktów na budowę odcinków dróg A4 odcinek Rzeszów (węzeł Rzeszów Wschód) - Jarosław (węzeł Wierzbna) oraz S-69 Bielsko-Biała - Żywiec - Zwardoń, odcinek węzeł "Mikuszowice" - Żywiec.

Polimex-Mostostal to czołowa grupa budowlana na polskim rynku. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 2,1 mld zł w 2014 r.

(ISBnews)

d1jljtb

Podziel się opinią

Share
d1jljtb
d1jljtb