Trwa ładowanie...
bank

Getin Holding kupił drugi bank na Białorusi

Polski Getin Holding kupił za 4,9 mln euro drugi bank na Białorusi - Białoruski Bank Małego Biznesu - poinformował w sobotę niezależny portal białoruski Karta'97. Dodano, że do kupna 95,5 proc. akcji białoruskiego banku doszło w piątek.
Share
Getin Holding kupił drugi bank na Białorusi
Źródło: Thinkstockphotos
d1jiwnl

Białoruski Bank Małego Biznesu specjalizujące się w obsłudze małych i średnich przedsiębiorstw. Wcześniej jego akcjonariuszami byli Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, Międzynarodowa Korporacja Finansowa oraz firmy niemieckie, holenderskie i amerykańskie.

Bank ma oddziały w siedmiu miastach Białorusi, np. w Mińsku, Grodnie, Brześciu i Witebsku.

Decyzję kupna Getin Holding motywuje nabycie drugiego banku na Białorusi chęcią zwiększenia swojego udziału na białoruskim rynku kredytów dla małych i średnich przedsiębiorstw - poinformowała niezależna gazeta internetowa "Biełorusskije Nowosti".

d1jiwnl

To już drugi bank, który przejął Getin Holding na Białorusi. W 2008 r. polska grupa poinformowała, że kupiła 75,04 proc. akcji białoruskiego Sombelbanku za około 16,4 mln zł (ok. 4 mln euro).

Sombelbank specjalizuje się w bankowości detalicznej (głównie kredyty gotówkowe oraz ratalne) oraz obsłudze przedsiębiorstw.

W skład Grupy Getin Holding wchodzi m.in. Idea Bank oraz podmioty prowadzące międzynarodową działalność finansową, np. Carcade, Kubanbank, Idea Bank Ukraina, TU Europa Ukraina, TU Europa Ukraina Życie.

Z Mińska Małgorzata Wyrzykowska

d1jiwnl

Podziel się opinią

Share
d1jiwnl
d1jiwnl