Trwa ładowanie...
d59pqg7

Getin Noble Bank chce sprzedać posiadane akcje w TU Europa

15.02. Warszawa (PAP) - Getin Noble Bank planuje w ramach oferty publicznej akcji TU Europa sprzedać posiadane akcje w tej spółce, dające obecnie 19,94 proc. głosów na WZA -...
Share
d59pqg7

15.02. Warszawa (PAP) - Getin Noble Bank planuje w ramach oferty publicznej akcji TU Europa sprzedać posiadane akcje w tej spółce, dające obecnie 19,94 proc. głosów na WZA - poinformował Getin Noble Bank w poniedziałkowym komunikacie.

"Getin Noble Bank S.A. ("Emitent") informuje, iż Emitent podjął decyzję o zamiarze zaoferowania do sprzedaży w ramach Oferty Publicznej, która będzie dokonywana przez Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A. ("Spółka") wszystkich posiadanych przez Emitenta akcji Spółki tj. 1 570 400 akcji zwykłych na okaziciela (...)" - napisano w komunikacie.

Prezes Getin Noble Bank, Krzysztof Rosiński, poinformował PAP, że bank traktował posiadane akcje w TU Europie inwestycyjnie.

d59pqg7

"Bank od początku traktował ten pakiet inwestycyjnie. Uważamy, że sprzedaż większego pakietu poprawi płynność tej spółki. Sprawi, że będzie ona atrakcyjniejsza dla inwestorów. Dzięki temu oferta publiczna spółki staje się atrakcyjniejsza, co może wpłynąć na uzyskanie lepszej ceny" - powiedział PAP Rosiński.

Prezes dodał, że środków pozyskanych ze sprzedaży spółka spodziewa się w połowie tego roku.

Oprócz 19,94 proc. akcji TU Europy, będących obecnie w rękach Getin Noble Banku, 79,85 proc. posiada Getin Holding.

W ubiegłym tygodniu NWZA TU Europy zdecydowało o emisji do 1.575.000 akcji serii H bez prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy, a w poniedziałek spółka złożyła prospekt do Komisji Nadzoru Finansowego.

d59pqg7

Wskutek emisji kapitał zakładowy spółki ma wzrosnąć z 31.500.000 zł do nie więcej niż 37.800.000 zł. Wartość nominalna jednej akcji serii H wynosi 4 zł.

Środki pozyskane z emisji spółka chce przeznaczyć na ugruntowanie pozycji lidera bancassurance i większą koncentrację na kluczowych dla spółki produktach inwestycyjnych oraz związanych z kredytami hipotecznymi, gotówkowymi i kartami płatniczymi.

Spółka planuje także rozwinąć działalność w nowych obszarach, takich jak ubezpieczenia medyczne, turystyczne czy gwarancje ubezpieczeniowe. (PAP)

seb/ asa/

d59pqg7

Podziel się opinią

Share
d59pqg7
d59pqg7