Trwa ładowanie...
d1ivwpz
d1ivwpz

Ghelamco Invest wyemitowało obligacje serii PE o wartości 50 mln zł

Warszawa, 22.05.2015 (ISBnews) - Ghelamco Invest wyemitowało w ramach niepublicznej emisji  obligacje serii PE o łącznej wartości 50 mln zł, poinformowała spółka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1ivwpz

Spółka podała, że cel emisji nie został określony, jednak po odliczeniu kosztów emisji obligacji może przeznaczyć wpływy z emisji obligacji na zabezpieczenie płatności kwoty odsetek za dwa najbliższe okresy odsetkowe, resztę środków przeznaczyć natomiast na sfinansowanie projektów inwestycyjnych w sektorze nieruchomości, realizowanych przez podmioty z grupy Ghelamco, przy czym wszystkie wydatki na ten cel mogą pośrednio lub bezpośrednio dotyczyć jedynie projektów inwestycyjnych zlokalizowanych w aglomeracji Warszawy, we Wrocławiu, Katowicach, Łodzi lub w Krakowie.

Wartości nominalna oraz cena emisyjna jednej obligacji wynosi 10 000 zł. Łączna wartość nominalna obligacji wynosi 50 000 000 zł.

"Oprocentowanie obligacji nalicza się od wartości nominalnej i wypłaca w półrocznych okresach odsetkowych liczonych od daty emisji do dnia wykupu. Oprocentowanie jest zmienne, równe stawce WIBOR 6M, powiększonej o marżę w wysokości 4,5 p.p. w skali roku. Płatność odsetek będzie dokonywana w dniu zakończenia danego okresu odsetkowego" - czytamy w komunikacie.

Wykup obligacji nastąpi poprzez świadczenie pieniężne w dacie wykupu tj. 22 maja 2019 r. według wartości nominalnej obligacji.
Obligacje zostały zabezpieczone poręczeniem ustanowionym przez Granbero Holdings Limited z siedzibą w Limassol, Cypr, do wysokości 360 000 000 zł.

Wartość zobowiązań Emitenta zaciągniętych na ostatni dzień kwartału poprzedzającego złożenie propozycji nabycia obligacji (tj. na dzień 31 marca 2015 roku) wynosi 571.054.495,61 zł.

d1ivwpz

"Emitent przewiduje, że do czasu całkowitego wykupu obligacji, zobowiązania emitenta pozostawać będą na bezpiecznym poziomie, a wskaźniki zadłużenia kształtowały się na poziomach zapewniających zdolność emitenta do obsługi zobowiązań wynikających z emitowanych obligacji" - czytamy także.

Ghelamco Poland to jeden z wiodących deweloperów i generalnych wykonawców działających na polskim rynku nieruchomości komercyjnych oraz lider zrównoważonego budownictwa w Polsce. Firma specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnych powierzchni biurowych i magazynowych.

(ISBnews)

d1ivwpz

Podziel się opinią

Share

d1ivwpz

d1ivwpz