Trwa ładowanie...

Gigantyczna wygrana w loterii. Kupon dał szczęśliwcowi równowartość 1,5 mld zł

W najbliższy piątek, dzięki kumulacji w Eurojackpot, szczęśliwiec będzie mógł wygrać 225 mln zł. Choć stawka jest rekordowa, to ewentualny zwycięzca znajdzie się daleko za graczem Florydy, który w amerykańskiej loterii wygrał 450 mln dol., czyli mniej więcej 1,55 mld zł.

Share
Gigantyczna wygrana w loterii. Kupon dał szczęśliwcowi równowartość 1,5 mld zł
Źródło: Fotolia, fot: ladysuzi
d4jpyqk

Po 23 losowaniach amerykańskiej loterii Mega Millions, w których nikomu nie udało się poprawnie wytypować sześciu liczb, 5 stycznia wreszcie padła główna wygrana. Wysłany z punktu w Port Richey na Florydzie kupon pozwolił szczęśliwemu graczowi wzbogacić się o 450 mln dol. Oczywiście pomniejszone o podatek.

Zwycięzca całą sumę otrzyma pod warunkiem, że zgodzi się przyjmować ją w 29 ratach wypłacanych raz do roku. Jeśli zażąda jednorazowej wypłaty, otrzyma 281 mln dol. pomniejszone o podatek.

d4jpyqk

Choć kwota, którą można było wygrać jest astronomiczna, nie jest największa w historii loterii. 30 marca 2012 r. troje szczęśliwców poprawnie wytypowało liczby przed losowanie, w puli którego znajdowało się 474 mln dol. Kwota kilkukrotnie mniejsza od najwyższej w historii gier liczbowych. W styczniu 2016 r. trzy osoby podzieliły się 1,6 mld dol., o które grali Amerykanie w loterii Powerball.

Szansę na znacznie mniejsze, choć wciąż niebagatelne pieniądze, będą mieli także Polacy. 12 stycznia odbędzie się losowanie Eurojackpot, którego stawka wyniesie 225 mln dol. Humor może zepsuć jedynie przeliczenie tej kwoty na dolary. Rekordowa pula w historii Polski wyniesie mniej więcej 65 mln dol. Gracze Mega Millions w najbliższym losowaniu zagrają o… 40 mln dol.

d4jpyqk

Podziel się opinią

Share
d4jpyqk
d4jpyqk