Trwa ładowanie...

Kumulacja Eurojackpot. Do wygrania rekordowa suma

225 mln zł do wygrania już w najbliższy piątek 12 stycznia. Nigdy wcześniej w Polsce nie grano o takie pieniądze. Stawka jest rekordowa. Stało się to możliwe, ponieważ żaden z graczy nie trafił głównej wygranej w Eurojackpot ostatnim losowaniu.

Kumulacja Eurojackpot. Do wygrania rekordowa sumaŹródło: PAP
d4i22fs
d4i22fs

W piątek 5 stycznia liczby 2, 7, 38, 40, 45 oraz 7, 10 nie przyniosły szęścia graczom europejskiej loterii liczbowej. Główna wygrna nie padła, a więc w kolejny piątek pula wzrsta do rekordowych 225 mln zł.

Żeby jednak wygrać nagrodę pierwszego stopnia, trzeba wytypować w sumie 7 liczb - 5 spośród 50 i 2 z 10 liczb. W tej międzynarodowej grze, dostępnej od nie tak dawna w naszym kraju, żadnemu Polakowi się to jeszcze nie udało.

Ostatnie losowanie wyłoniło natomiast wygranych V stopnia, w tym również naszych rodków. Było ich w sumie 42 i to oni podzielą się wygraną.

Jednak dzięki nadwyżce z korzystnej wymiany kursowej złotego na euro dodanej do wygranych V stopnia odnotowanych w Polsce, wygrane te wyniosły po 26 426,60 zł, podczas gdy w innych krajach tylko 289,7 euro.

Zobacz też: Eurojackpot wchodzi do Polski:

Jednak o tym, że na grze można sporo zarobić, przekonaliśmy się w drugiej połowie grudnia ubiegłego roku. 22 grudnia padła najwyższa dotychczasowa wygrana w Polsce, która wyniosła ponad 7 mln zł. Była to wygrana drugiego stopnia, szczęśliwiec z Polski skreślił poprawnie 5 z 50 liczb i jedną spośród 10.

W Polsce gra wystartowała we wrześniu. W sumie jest aż 12 stopni wygranych. Za trafienie 2 liczb z 50 i 1 z 10 dostać można ok. 35 zł. Wysokość wygranej zależy od ogólnej puli i liczby osób, które wygrały, więc za każdym razem jest inna.

d4i22fs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i22fs