Trwa ładowanie...

GIS alarmuje. Chipsy bananowe znanej marki mogą być niebezpieczne dla zdrowia

W próbkach chipsów badanych przez ekspertów Państwowej Inspekcji Sanitarnej stwierdzono przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu benzo(a)pirenu. Zgodnie z normami Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny spożycie tej partii może być szkodliwe.

Benzo(a)piren jest silnie rakotwórczy i toksyczny.Benzo(a)piren jest silnie rakotwórczy i toksyczny.Źródło: Pixabay
d497a2t
d497a2t

Jak informuje GIS chodzi o 250 gramowe opakowania chipsów bananowych, których producentem jest Bakalland z Warszawy. Numer niebezpiecznej partii to: 5E.1903.53.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białej Podlaskiej wydał już w tej sprawie decyzję administracyjną nakazującą wycofanie tej partii produktu z obrotu handlowego.

Ponadto pobrane zostały próbki innych partii wyprodukowanych z tego samego surowca co partia zakwestionowana przez sanepid.

To nie jest wędlina. Czytaj etykietę, zanim ją kupisz

Jak informuje GIS, Bakalland po otrzymaniu decyzji nakazującej wycofanie wskazanej partii już wszczęła procedurę i produkty z tej serii wkrótce mają zniknąć z obrotu.

d497a2t

Oczywiście konsumenci powinni powstrzymać się przez spożywaniem chisów z powyższej serii.

Benzo(a)piren jest silnie rakotwórczy i toksyczny. Jest też jednym z głównych składników zanieczyszczenia powietrza wywołanego przez tzw. niską emisję.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d497a2t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d497a2t