Trwa ładowanie...
d2qvco4
11-01-2017 17:14

Glapiński: Sytuacja polityczna ma niewielki wpływ na finanse i gospodarkę Polski

Warszawa, 11.01.2017 (ISBnews) - Polska znajduje się już na takim etapie rozwoju, że bieżąca sytuacja polityczna ma niewielki wpływ na polskie finanse i gospodarkę, uważa prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP) Adam Glapiński.

d2qvco4
d2qvco4

"Jesteśmy na takim rozwoju gospodarki, że polityka ma niewielki wpływ na polskie finanse i gospodarkę" - powiedział Glapiński podczas konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej (RPP), odnosząc się do rozmów strony rządowej i propozycji w Sejmie na temat wznowienia prac Izby.

Dziś w Sejmie toczą się rozmowy Prawa i Sprawiedliwości (PiS) z ugrupowaniami opozycyjnymi na temat możliwości wznowienia obrad Izby, w której od 16 grudnia 2016 r. trwa protest.

W związku z wprowadzeniem ograniczeń w zakresie dostępu dziennikarzy do parlamentu i po usunięciu z posiedzenia jednego z posłów Platformy Obywatelskiej (PO), posłowie opozycji zablokowali w piątek, 16 grudnia, sejmową mównicę. Nie mogąc przeprowadzić głosowań w Sali Plenarnej, marszałek Sejmu Marek Kuchciński zdecydował o zmianie miejsca posiedzenia na Salę Kolumnową. Później Prezydent Andrzej Duda poprosił o analizy prawne dotyczące przyjęcia przez Sejm ustawy budżetowej na 2017 r. w Sali Kolumnowej Sejmu zamiast na Sali Plenarnej.

Opozycja twierdzi, że zmiana sali była nieuprawniona, a zatem przyjęcie ustawy budżetowej - nieważne. Posłowie opozycji kontynuują protest w Sali Plenarnej, choć obecnie pozostali w niej tylko przedstawiciele PO.

d2qvco4

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński zaproponował uchwałę, w której stwierdzono m.in., że budżet na 2017 r. uchwalony został na 33. posiedzeniu Sejmu (tj. 16 grudnia 2016 r.), jednak część opozycji nie zgadza się z tym zapisem.
Tymczasem dziś po południu Senat przyjął ustawę budżetową na 2017 r. w wersji bez poprawek. Oznacza to, że ustawa nie wraca już do Sejmu, a zostanie przedłożona prezydentowi.

(ISBnews)

d2qvco4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qvco4