Trwa ładowanie...
dllb0pa
30-05-2016 13:56

Godło 'Teraz Polska' otrzymało m.in. 15 produktów i 8 usług

Warszawa, 30.05.2016 (ISBnews) - Kapituła konkursu "Teraz Polska" nagrodziła godłem 15 produktów, 8 usług, 2 przedsięwzięcia innowacyjne oraz 3 gminy, podała Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego. Wręczenie nagród laureatom nastąpi dzisiaj w Teatrze Wielkim w Warszawie.

Share
dllb0pa

"Tegoroczna edycja konkursu była jedną z najbardziej interesujących pod względem różnorodności zgłoszonych produktów i usług. Kapituła, która na podstawie ocen eksperckich, wybierała laureatów, nie miała łatwego zadania. 58% zgłoszeń otrzymało na etapie oceny ekspertów 900 i więcej punktów na 1000 możliwych, co potwierdza, że kolejny raz możemy cieszyć się wysokim poziomem i wyrównaną rywalizacją o Godło 'Teraz Polska'" - podsumował dyrektor konkursu "Teraz Polska" Michał Lipiński, cytowany w komunikacie.

Według Fundacji, godło "Teraz Polska" cieszy się dziś zaufaniem, uznaniem społecznym i dobrą opinią publiczną. Jest gwarancją najwyższej jakości, jaką otrzymują konsumenci, nabywając produkt czy usługę.

"W czasach, kiedy coraz większą popularnością cieszy się idea patriotyzmu konsumenckiego, Godło pomaga Polakom podejmować wybory również przy sklepowej półce. Daje im pewność, że wybierają towar dobry i produkowany w Polsce" - tłumaczy prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego Krzysztof Przybył, cytowany w komunikacie.

"Decyzję o wzięciu udziału w konkursie podjęliśmy po otrzymaniu rekomendacji Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, która kilka miesięcy wcześniej doceniła wartość i potencjał naszego produktu - systemu C-Eye, przyznając mu nagrodę główną w konkursie 'Polski Produkt Przyszłości'. Znalezienie się w gronie laureatów konkursu 'Teraz Polska' jest dla nas nobilitacją i świetną okazją do zintensyfikowania działań marketingowych na rynku międzynarodowym" - powiedział prezes AssisTech Bartosz Kunka, cytowany w komunikacie.

dllb0pa

Kapituła nagrodziła również m.in. lekki wielozadaniowy śmigłowiec z Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Świdnik.

"Jesteśmy zaszczyceni, że kapituła konkursu wyróżniła śmigłowiec SW-4, czyli najmłodszy śmigłowiec polskiej konstrukcji produkowany przez PZL-Świdnik, przyznając SW-4 Godło 'Teraz Polska'. Jesteśmy wdzięczni za docenienie naszego dotychczasowego dorobku i potwierdzenie doskonałości jednego z naszych produktów. To ogromne wyróżnienie, które plasuje nas w zacnym gronie ambasadorów polskiej myśli technologicznej i innowacyjnej. Jest to dla nas szczególnie ważna okoliczność, zwłaszcza że w tym roku obchodzimy 60-lecie rozpoczęcia produkcji śmigłowców w PZL-Świdnik" - skomentował wiceprezes Leonardo Helicopters (do której należy PZL-Świdnik) Krzysztof Krystowski, cytowany w odrębnym komunikacie.

Lista 15 firm, których produkty zostały nagrodzone to: Bell Polska, OSM w Kole, Sokołów, Wyrób Wędlin Tradycyjnych Wolarek, Przedsiębiorstwo Tworzyw Sztucznych Waś, Smart Nanotechnologies, BIN, Ursus, KAN, PZL-Świdnik, Palacar Michał Pala, Agencja Wydawnicza "Technopol", Fructoplant, KB Folie Polska oraz Rejs.

Kapituła Konkursu "Teraz Polska" po raz piąty przyznała Honorowe Wyróżnienia wyjątkowym wydarzeniom i inicjatywom promującym Polskę w kraju i za granicą. Honorowe Godła otrzymali: Stowarzyszenie Wiosna za organizację akcji Szlachetna Paczka, Muzeum Powstania Warszawskiego, Polski Związek Piłki Siatkowej za organizację Ligi Światowej.

Po raz siódmy przyznane zostały również tytuły Wybitnego Polaka, którzy swoją działalnością oraz licznymi sukcesami promują wizerunek Polski i Polaków na świecie odbiorą. W tym roku tytuły otrzymali: Irena Eris, Elżbieta Wysoczańska oraz prof. Krzysztof Matyjaszewski.

(ISBnews)

dllb0pa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dllb0pa
dllb0pa