Trwa ładowanie...
d3do18p
d3do18p
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Gorzów Wlkp./ Miasto oferuje pomoc w rewitalizacji kamienic i podwórek

50 proc. zwrotu kosztów remontu budynków i podwórek oferują władze Gorzowa Wlkp. w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji. Przygotowały na ten cel 4,1 mln zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3do18p

O dotację będą mogły ubiegać się spółdzielnie, wspólnoty i towarzystwa budownictwa społecznego, których budynki znajdują się na obszarach ujętych w planie rewitalizacji.

Jak przekazała rzecznik Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. Jolanta Sadowska-Cieślak, te obszary obejmują Centrum i tzw. Nowe Miasto, Osiedle Słoneczne, Zawarcie i Zakanale.

Ponadto remont musi dotyczyć części wspólnych, czyli np. elewacji, korytarzy i klatek schodowych czy podwórka, z którego korzystają wszyscy mieszkańcy danego budynku.

d3do18p

Wybór projektów do dofinansowania nastąpi w konkursie, który zostanie ogłoszony w czerwcu br. Sam nabór wniosków rozpocznie się w lipcu 2017 r. i potrwa siedem dni.

Jak poinformowało Biuro Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp., do 18 stycznia br. można zgłaszać chęć wykonania remontu i gotowość do ubiegania się o jego dofinansowanie.

Urzędnicy tłumaczą, że po zebraniu tych informacji zostanie zorganizowane szkolenie, podczas którego przedstawione zostaną szczegółowe warunki dotyczące wymagań związanych z dokumentacją konkursową oraz zasadami aplikowania.

Informacji na temat opisanych dotacji można zasięgnąć w Biurze Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji magistratu, Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej i Wydziale Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych urzędu miasta.

Łączna kwota, o którą będą mogły ubiegać się wspólnoty czy spółdzielnie to ok. 4,1 mln zł. Pieniądze te będą pochodzić z funduszy europejskich na realizację Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla miejskiego obszaru funkcjonalnego Gorzowa Wlkp.

d3do18p

Podziel się opinią

Share
d3do18p
d3do18p