Trwa ładowanie...
d2itqdy

Gorzów Wlkp. sprzedał dwie nieruchomości za ok. 8,5 mln zł

Miasto Gorzów Wlkp. sprzedało w czwartek za ok. 8,5 mln zł dwie działki; to kolejne tereny, na które samorząd znalazł nabywcę w tym roku - poinformowała rzecznik Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. Ewa Sadowska-Cieślak.

Share
d2itqdy

Rzecznik przekazała PAP, że plan dochodów ze sprzedaży nieruchomości na 2016 r. zakładał wpływy do budżetu miasta na poziomie ponad 9,6 mln zł. Teraz miasto przewiduje, że będą one dwukrotnie wyższe.

Sadowska-Cieślak powiedziała PAP, że po kilkuletnim przestoju na rynku miejskich nieruchomości, rozpoczął się duży ruch w tym obszarze. Działki kupują nie tylko developerzy pod budownictwo mieszkaniowe, ale także firmy produkcyjne.

"Gorzów ma potencjał, o czym świadczą kolejne wielomilionowe wpływy ze sprzedaży terenów inwestycyjnych. Nasze miasto staje się coraz bardziej atrakcyjne dla rynków ogólnopolskich, ale i europejskich" - dodała rzecznik.

W przypadku sprzedanych w czwartek działek przy ul. Kasprzaka ich nabywcą jest firma S.C. Johnson Sp. z o.o. z Warszawy, która ma w tym rejonie zakład.

Spółka kupiła teren o pow. ok. 11,8 ha. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, to miejsce przeznaczone ponad działalność produkcyjną, składy i magazyny.

d2itqdy

Podziel się opinią

Share
d2itqdy
d2itqdy