Trwa ładowanie...
d4e7ryu

Gorzów Wlkp./Termomodernizacja budynku urzędu wojewódzkiego za 25 mln zł

Koszty termomodernizacji głównego budynku Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. mają wynieść 25 mln zł. Celem inwestycji jest poprawa stanu technicznego budynku; remont rozpocznie się w lipcu br. i potrwa dwa lata.

Share
d4e7ryu

W piątek w Warszawie pomiędzy Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej a Lubuskim Urzędem Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. została podpisana umowa o dofinansowanie tego projektu - poinformowała rzeczniczka wojewody lubuskiego Aleksandra Chmielińska-Ciepły.

Inwestycja w 85 proc. zostanie sfinansowana z funduszy unijnych pochodzących z krajowego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-20. Dofinansowanie wyniesie 19,6 mln zł. Pozostałe wydatki zostaną pokryte z budżetu wojewody.

Rzeczniczka przekazała, że celem inwestycji jest poprawa stanu technicznego budynku, a efektem termomodernizacji będzie zmniejszenie rocznego zapotrzebowania na energię cieplną i elektryczną o 63 proc.

Zakres prac obejmie wymianę fasady budynku wraz oknami od drugiego do 15. piętra (niższe kondygnacje zostały wyremontowane w 2014 r.), docieplenie stropodachu nad pomieszczeniami biurowymi, wykonanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła oraz modernizację systemu grzewczego. Ponadto, zamontowane zostanie oświetlenie LED.

Budynek urzędu wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. został przyjęty do użytkowania w 1986 r. Składa się z 16 kondygnacji nadziemnych oraz jednej podziemnej. Jego wysokość to 70,34 m, a powierzchnia użytkowa - prawie 12,5 tys. m kw. W budynku pracuje blisko pół tysiąca osób.

d4e7ryu

Podziel się opinią

Share
d4e7ryu
d4e7ryu