Trwa ładowanie...
d4f81cc
d4f81cc

Gowin: polska szkoła sprzyja imitacyjności; chcemy z tym zerwać

Polska szkoła uczy myślenia schematycznego; system testów oducza myślenia kreatywnego, sprzyja imitacyjności; chcemy z tym zerwać - deklaruje wicepremier, minister nauki Jarosław Gowin, który za swój cel wskazuje zastąpienie imitacyjności Polski, innowacyjnością.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4f81cc

Udostępniamy nagranie wideo:

https://wideo.pap.pl/videos/12451/

Według Gowina "na cały proces edukacji trzeba spojrzeć od nowa, jako na całość, niestety w ostatnich wielu latach zupełnie osobno patrzono na oświatę, a osobno na szkolnictwo wyższe". Jak przyznał, współpraca w tej sprawie resortu nauki i MEN "wymaga wielu, wielu miesięcy pracy grup ekspertów po jednej i po drugiej stronie".

d4f81cc

"Jednak poczyniliśmy już pierwsze kroki - niedawno z minister edukacji Anną Zalewską i minister cyfryzacji Anną Streżyńską ogłosiliśmy plan, który ma przełomowy charakter cywilizacyjny - z jednej strony polega na tym, żeby doprowadzić do każdej szkoły internet szerokopasmowy - minister Streżyńska obiecała tego dokonać w ciągu dwóch lat. A z drugiej strony towarzyszyć temu ma wprowadzenie od I klasy szkoły podstawowej lekcji programowania, które uczą myślenia kreatywnego. W roku szkolnym 2016-2017 będzie pilotaż, a od 2017 roku programowanie ma wejść do wszystkich szkół" - powiedział Gowin.

d4f81cc

Podziel się opinią

Share
d4f81cc
d4f81cc