Trwa ładowanie...
d5xy3a2

GPW do końca roku przygotuje strategię do 2020 r., jej elementy przedstawi na początku XII

04.10. Warszawa (PAP) - Giełda Papierów Wartościowych najpóźniej do końca roku przygotuje strategię rozwoju spółki do 2020 roku, jej elementy zostaną przedstawione na początku...

d5xy3a2
d5xy3a2

04.10. Warszawa (PAP) - Giełda Papierów Wartościowych najpóźniej do końca roku przygotuje strategię rozwoju spółki do 2020 roku, jej elementy zostaną przedstawione na początku grudnia - poinformował prezes GPW Adam Maciejewski, podczas debaty PAP Biznes na temat rynku kapitałowego.

"Pracujemy aktualnie nad strategią na okres do 2020 roku. Ta strategia jest dyskutowana z radą nadzorczą. Zakładam, że będzie gotowa najpóźniej do końca tego roku. Pewne elementy zostaną ujawnione na konferencji na początku grudnia" - powiedział Maciejewski.

Poinformował, że w strategii znajdą się m.in. dwie inicjatywy: Kapitalna Warszawa i Warsaw Capital Club.

"Inicjatywa obywatelska Warsaw Capital Club zostanie uruchomiona do końca roku. To będzie grupa osób, które mają wiedzę i chęć, by działać na rzecz rozwoju rynku kapitałowego" - powiedział prezes.

d5xy3a2

Maciejewski zauważył, że światowe giełdy przestały być jedynie platformami obrotu.

"W strukturze przychodów przychody z obrotu stanowią mniejszość. Te spółki mają zarabiać dla akcjonariuszy, dbać o kreowanie wartości" - powiedział.

Maciejewski zauważył, że w 2006 roku przychody z rynku głównego akcji GPW wynosiły 153 mln zł, a w 2012 roku, mimo wzrostu rynku, wyniosły 149 mln zł.

"Giełda jako spółka będzie musiała, już to robi, poszukiwać nowych źródeł przychodów. Akcjonariusze chcą kreowania wartości, a rentowność biznesu giełdowego jest coraz mniejsza. Konkurencja doprowadziła do tego, że rentowność jest bardzo niska" - dodał. (PAP)

pr/ bg/ pel/ morb/ jtt/

d5xy3a2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5xy3a2