Trwa ładowanie...
d4elysw

GPW ma do końca roku przeprowadzić analizy ws. dezinwestycji nieruchomości

Warszawa, 30.10.2015 (ISBnews) - Giełda Papierów Wartościowych (GPW) ma do końca roku przeprowadzić analizy i negocjacje dotyczące ewentualnej dezinwestycji przez GPW pakietu 24,79% akcji w spółce Centrum Giełdowe SA (CGSA), nieruchomości będących odrębną własnością GPW w budynku Centrum Giełdowe (CG), czy udziałów GPW w prawie własności do CG, podała giełda.

Share
d4elysw

"Przedmiotem analiz i negocjacji mogą być również warunki ewentualnej dezinwestycji przez GPW pakietu 24,79% akcji w spółce Centrum Giełdowe SA (CGSA), nieruchomości będących odrębną własnością GPW w budynku Centrum Giełdowe (CG), udziałów GPW w prawie własności do CG oraz w prawie użytkowania wieczystego działek, na których CG jest posadowione, na rzecz CGSA lub innego podmiotu z grupy MS TFI, wraz z jednoczesnym podpisaniem przez GPW długoterminowej umowy najmu powierzchni w Centrum Giełdowym" - czytamy w raporcie kwartalnym.

Wcześniej GPW podpisała niewiążący list intencyjny z MS Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych (MS TFI) oraz Centrum Bankowo-Finansowym "Nowy Świat" w celu rozpoczęcia wspólnych analiz i negocjacji dotyczących metod i warunków optymalizacji wykorzystania aktywów nieruchomościowych GPW.

"Zamiarem stron listu intencyjnego jest zakończenie ww. analiz i negocjacji nie później niż do końca 2015 roku, przy czym zatwierdzanie i rozpoczęcie realizacji ewentualnych transakcji mogłoby nastąpić nie wcześniej niż w drugim kwartale 2016 roku, po podjęciu stosownych, przyszłych decyzji przez zarząd GPW i uzyskaniu wymaganych zgód korporacyjnych, w tym akcjonariuszy GPW" - podano także.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od listopada 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

(ISBnews)

d4elysw

Podziel się opinią

Share
d4elysw
d4elysw