Trwa ładowanie...

Grad: w maju wniosek o pozwolenie na budowę gazoportu w Świnoujściu

Wniosek o pozwolenie na budowę gazoportu w
Świnoujściu ma być złożony w maju. Sprawa budowy gazoportu w tym
miejscu jest przesądzona - powiedział w środę minister skarbu
państwa Aleksander Grad.

Share
Grad: w maju wniosek o pozwolenie na budowę gazoportu w ŚwinoujściuŹródło: PAP
d2wsjuu

_ Ta sprawa jest jednoznacznie, definitywnie przesądzona. Jest uchwała Rady Ministrów w tej sprawie. Ta uchwała upoważnia ministra skarbu państwa do prowadzenia wszystkich czynności przygotowawczych do budowy. Jest wybrana firma, która przygotowuje dokumentację projektową, w maju ma składać wniosek o zezwolenie na budowę _- powiedział Grad dziennikarzom w Lublinie.

Jak podkreślił, jest przesądzone, że gazoport powstanie w Świnoujściu i "wszystkie niezbędne czynności projektowe, formalne są przygotowywane".

_ Ponadto, aby zdążyć ze zrealizowaniem tej inwestycji do 2013 r., przygotowujemy specjalną ustawę, która pozwoli skrócić wszystkie procedury przetargowe, administracyjne, aby ta budowa ruszyła w terminie i w terminie została zakończona _ - zaznaczył Grad.

d2wsjuu

Pytany o sytuację w stoczniach, powiedział, że realizowany jest harmonogram działań, przyjęty dla zrealizowania specustawy stoczniowej i trwają przygotowania do prywatyzacji.

_ W tej chwili wierzyciele poszczególnych stoczni się zbierają, wybierają zarządcę kompensacji i przygotowujemy się do prywatyzacji, do sprzedaży tych aktywów, czyli są przygotowywane wyceny i cała procedura formalno-prawna, która pozwoli prywatyzować te stocznie poprzez sprzedaż aktywów wolnych od tych starych długów, od niedozwolonej pomocy publicznej _- powiedział Grad.

Minister Grad uczestniczył w Lublinie w konferencji pod tytułem "Własność jako odpowiedzialność" zorganizowanej przez koła naukowe studentów socjologii KUL i UMCS oraz Polskie Towarzystwo Socjologiczne.

d2wsjuu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wsjuu
d2wsjuu