Trwa ładowanie...

Granica polsko-rosyjska bez prądu. Wyłączają go Rosjanie. Trzeba liczyć się z utrudnieniami

Od wtorku Rosjanie na drogowych przejściach granicznych z Polską będą czasowo odłączali prąd. Ponieważ spowoduje to utrudnienia w odprawach warmińsko-mazurska straż graniczna prosi podróżnych o wybieranie w tym czasie innych przejść.

Granica polsko-rosyjska bez prądu. Wyłączają go Rosjanie. Trzeba liczyć się z utrudnieniamiFot: Marcin Łukasz Kiejzik/CC BY-SA 3.0/Wikipedia
d3lbxsx
d3lbxsx

Bez prądy pozostaną przejścia graniczne z Rosją. We wtorek do Obwodu Kaliningradzkiego będzie się trudniej dostać niż zazwyczaj. Czasowe braki prądu wydłużyć mogą proces przekraczania granicy.

Rzecznik prasowa warmińsko-mazurskiej straży granicznej Mirosława Aleksandrowicz poinformowała w poniedziałek, że odłączanie energii elektrycznej po stronie rosyjskiej to efekt "prac technicznych".

- Wiemy, że brak energii elektrycznej spowoduje utrudnienia w odprawach granicznych po stronie rosyjskiej, dlatego w trakcie trwania tych prac proponujemy podróżnym przekraczanie granicy polsko - rosyjskiej na innych przejściach - powiedziała Aleksandrowicz.

Już we wtorek prąd zostanie odcięty w Gusiewie (przejście z Gołdapią). W piątek, 18 września prądu nie będzie w Mamonowie (przejście z Gronowem), w przyszłym tygodniu w Mamonowie od strony Grzechotek (21 września) oraz w Bagrationowsku (przejście z Bezledami - 23 września). Rosjanie podają, ze przerwy w zasilaniu mają trwać od godz. 9 do godz. 13.

W ubiegłym roku polsko-rosyjską granicę przekroczyło ponad 6 mln ludzi.

d3lbxsx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lbxsx