Trwa ładowanie...
d44tgk2

Grant Thornton: Tylko 8% polskich firm korzystało z outsourcingu rachunkowości

Warszawa, 01.09.2015 (ISBnews) - W Polsce jedynie 8%. średnich i dużych firm kiedykolwiek zlecało obsługę rachunkowości na zewnątrz, wynika z badania przeprowadzonego wśród 2571 średnich i dużych firm z 35 gospodarek świata, poinformował Grant Thornton w komunikacie.

Share
d44tgk2

"To jeden z dwóch najniższych odsetków ze wszystkich państw objętych badaniem (za nami jest tylko Malezja - 6%). Dla porównania, średnio w globalnym badaniu odsetek ten wyniósł 20%, a w trzech krajach z outsourcingu rachunkowości korzystało więcej niż co drugie badane przedsiębiorstwo" - czytamy w komunikacie.

Liderem rankingu jest Brazylia, gdzie procesy księgowe zleca na zewnątrz aż 64% średnich i dużych przedsiębiorstw. W Unii Europejskiej liderem jest Finlandia - 52%.

"Dobrze przemyślany outsourcing ułatwia zarządzanie firmą, obniża jej koszty i podnosi efektywność. Przykłady krajów takich jak Finlandia, Włochy czy Wielka Brytania, gdzie outsourcing jest bardzo popularny, to potwierdzają" - powiedział Edward Nieboj, partner zarządzający Grant Thornton, cytowany w komunikacie.

"Jestem przekonany, że polskie firmy również coraz częściej przekonywać się do narzędzia, jakim jest outsourcing, w tym outsourcing księgowy, kadrowy i płacowy, co oznacza, że rynek tych usług będzie w Polsce rósł" - powiedział Nieboj.

(ISBnews)

d44tgk2

Podziel się opinią

Share
d44tgk2
d44tgk2