Trwa ładowanie...
d3keb4e

Grupa AB będzie rekomendować wypłatę dywidendy za r. fin. 2014/2015

Warszawa, 01.09.2015 (ISBnews) - Grupa AB chce kontynuować politykę wypłaty dywidendy, poinformował prezes Andrzej Przybyło. Grupa widzi szanse na oportunistyczne umocnienie pozycji na Słowacji.

Share
d3keb4e

"Chcemy kontynuować wypłatę dywidendy po minionym roku finansowym, ale nie będzie to więcej niż 20% zysku. Potrzebujemy również środków na dalsze działania w obliczu uruchomienia nowego magazynu, który daje nam nowe możliwości w e-commerce, ale również widzimy siebie jako więcej niż dystrybutora, a bardziej jako firmę usługową z odpowiednim know how" - powiedział Przybyło podczas konferencji prasowej.

Pozytywnie odniósł się do perspektyw, ale zastrzegł, że ze względu na ogólnie trudną sytuację rynkową można spodziewać się, iż konkurencja będzie różnymi sposobami walczyła o rynek. Podkreślił w efekcie potrzebę systematycznego umacniania dywersyfikacji produktowej i geograficznej.

"Nasze nowe kontrakty dystrybucyjne pokazują kierunek w którym zmierzamy z nowymi produktami w ofercie. Jest to m.in. elektronika użytkowa, zabawki, AGD, RTV, czy segment enterprise. Nasz dystrybutor zabawek Rekman jest zintegrowany z grupą i przygotowany do wysokich obrotów w IV kw. kalendarzowym. Podtrzymujemy dla tej spółki 2,5 krotny wzrost przychodów w 2016 wobec 2013" - wskazał prezes.

d3keb4e

W Czechach zaznaczył postępujące ożywienie gospodarcze. "Nasza spółka ATC miła kwartał stabilnej gry rynkowej. Z kolei widzimy możliwości wzrostu na Słowacji i naszym celem jest umocnienie pozycji na tym rynku" - dodał Przybyło.

Grupa AB należy do grona 10 dystrybutorów w Europie o najwyższych realizowanych przychodach. Prowadzi działalność w Polsce, Czechach i na Słowacji. AB SA jest spółką notowaną na rynku głównym GPW od 2006 roku.

(ISBnews)

d3keb4e

Podziel się opinią

Share
d3keb4e
d3keb4e