Trwa ładowanie...
d26n1q8

Grupa Best wykupiła w terminie obligacje serii G o wartości 39 mln zł

Warszawa, 03.06.2016 (ISBnews) - Grupa Best wykupiła w terminie obligacje serii G o wartości 39 mln zł. To największy dotychczas wykup obligacji, zrealizowany przez spółkę, podał Best.

Share
d26n1q8

"Wyemitowane w listopadzie 2012 roku obligacje były pierwszą tak dużą serią finansowania pozyskaną przez Grupę Best z wykorzystaniem papierów dłużnych. Stały się dla nas ważnym kołem zamachowym w rozwoju i zwiększaniu skali działalności. Cztery lata temu obligacje korporacyjne cieszyły się umiarkowaną popularnością, a Best znajdował się w zupełnie innym miejscu niż dziś. Tym bardziej doceniamy inwestorów, którzy nam wtedy zaufali" - powiedział prezes Krzysztof Borusowski, cytowany w komunikacie.

Seria G obligacji była oferowana przez Noble Securities SA w ramach oferty niepublicznej. Jest to największa emisja wykupiona w terminie przez Grupę Best. Następny tak duży wykup będzie miał miejsce w drugim kwartale 2018 roku.

"Z kolei najbliższy wykup odbędzie się w trzecim kwartale tego roku i Grupa przeznaczy na ten cel 17 mln zł" - czytamy także.

d26n1q8

Łącznie od 2010 r. Spółka i fundusze zarządzane przez Best TFI przeprowadziły na rynku emisje o wartości nominalnej około 671 mln zł, dotychczas wykupiono ok. 304 mln zł. Początkowo emisje kierowane były przede wszystkim do inwestorów instytucjonalnych. W 2014 r. uruchomiono program publicznych emisji obligacji o wartości 300 mln zł w którym uczestniczyli także inwestorzy indywidualni. W jego ramach przeprowadzono 7 emisji - ostatnią w maju tego roku. Większość wyemitowanych obligacji została wprowadzona do obrotu na Catalyst.

Best specjalizuje się w obrocie i zarządzaniu wierzytelnościami nieregularnymi. Grupa inwestuje w portfele wierzytelności (przede wszystkim bankowe) z wykorzystaniem funduszy sekurytyzacyjnych oraz świadczy usługi windykacyjne na zlecenie - na rzecz banków, firm telekomunikacyjnych, energetycznych oraz innych podmiotów oferujących usługi masowe. Best jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

(ISBnews)

d26n1q8

Podziel się opinią

Share
d26n1q8
d26n1q8