Trwa ładowanie...
d3dd38o

Grupa Budimeksu planuje przejęcia przez FBSerwis

Warszawa, 11.02.2015 (ISBnews) - Budimex nie planuje obecnie przejęć spółek budowlanych na rynku krajowym, a akwizycje i rozwój zagraniczny odsuwa w czasie sytuacja polityczna na Wschodzie. Przez akwizycje będzie rozwijać się natomiast spółka zależna w 49% - FBSerwis, która może nabywać "małe firmy za kilkadziesiąt mln zł", poinformował prezes Budimeksu Dariusz Blocher.

Share
d3dd38o

"FBSerwis to spółka, która będzie się rozwijała i organicznie, i będzie też przejmowała firmy. Niedawno kupiliśmy firmę za kilkadziesiąt mln zł, która ma zakład zagospodarowania odpadów w południowej Polsce. To jest kierunek, w którym my będziemy szli - będziemy się przyglądali małym firmom, małym transakcjom za kilkadziesiąt mln zł. Robi to FBSerwis, my to finansujemy w 49% i popieramy takie działania" - powiedział Blocher podczas konferencji prasowej.

"W zakresie budowania w kraju nie jest nam potrzebny żaden podmiot do przejęcia" - podkreślił Blocher.

Akwizycje zagraniczne spółka może zrealizować dopiero po rozpoczęciu ekspansji poza Polską.

d3dd38o

"Za jakiś czas być może nastąpi nasza ekspansja zagraniczna, wtedy pewnie pojawi się potrzeba kupna. Dla nas naturalnym kierunkiem jest jednak Wschód, a teraz sytuacja jest taka, że ta perspektywa się bardzo wydłuża, żebyśmy w ogóle zaczęli o tym myśleć" - wyjaśnił prezes.

FBSerwis S.A. jest polską firmą, założoną przez Budimex SA i Ferrovial Services SA. Jej działalność obejmuje następujące obszary: kompleksowa obsługa nieruchomości (FM), utrzymanie przemysłowe, kompleksowe utrzymanie infrastruktury, usługi środowiskowe, Smart Cities, efektywność energetyczna.

Budimex - jedna z największych spółek budowlanych w Polsce - jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. Do Grupy Budimex należą m.in.: Budimex Nieruchomości oraz Mostostal Kraków.

(ISBnews)

d3dd38o

Podziel się opinią

Share
d3dd38o
d3dd38o