Trwa ładowanie...
d1b6dt8

Grupa Lotos chce rozdzielić usługi wydobywcze i serwisowe w Lotos Petrobaltic

Warszawa, 07.03.2017 (ISBnews) - Grupa Lotos planuje rozdzielenie usług wydobywczych i serwisowych, realizowanych przez Lotos Petrobaltic, poinformował prezes Marcin Jastrzębski. 

Share
d1b6dt8

"Chcemy rozdzielić usługi wydobywcze od usług serwisowych. Chcemy także spróbować wejść na część brytyjską Morza Północnego. Cieszymy się, że udział wydobycia rośnie i będziemy starali się podtrzymać ten trend" - powiedział Jastrzębski podczas konferencji prasowej.

Dodał, że ten rok będzie poświęcony do przygotowania się do przedsięwzięcia rozdzielenia tych usług. Docelowo planowane jest powołanie spółki wydobywczej.

Spółka Lotos Petrobaltic S.A. realizuje strategiczne cele grupy kapitałowej w obszarze poszukiwań i wydobycia węglowodorów. Strategia Grupy Lotos S.A. na lata 2017-2022 przewiduje osiągnięcie wydobycia węglowodorów na poziomie 30-50 tys. boe/d (baryłek ekwiwalentu ropy naftowej na dzień).

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Lotos wyniosły 20,9 mld zł w 2016 roku.

(ISBnews)

d1b6dt8

Podziel się opinią

Share
d1b6dt8
d1b6dt8