Trwa ładowanie...
d4khidk

Grupa Lotos oczekuje korzystnego poziomu marż rafineryjnych w tym roku

Warszawa, 06.03.2015 (ISBnews) - Grupa Lotos spodziewa się, że w tym roku uśredniony poziom marż rafineryjnych będzie korzystny i pozytywnie wpłynie na wynik operacyjne, poinformował prezes spółki Paweł Olechnowicz.

Share
d4khidk

"Mamy najwyższą marżę rafineryjną, wszystko wskazuje na to, że styczeń-luty tego roku to są najwyższe poziomy. To pewnie długo nie potrwa, ale jeśli chodzi o wartości uśrednione, to cały ten rok powinien być dobrym rokiem pod względem marży rafineryjnej" - powiedział Olechnowicz na konferencji prasowej.

"To daje nam spokojne myślenie o wyniku na działalności operacyjnej" - dodał prezes.

Spółka zwraca też uwagę, że realizowany dzięki środkom z niedawnej emisji akcji projekt EFRA - budowy instalacji opóźnionego koksowania w rafinerii w Gdańsku - zapewni głębszy przerób ropy naftowej i wzrost marży rafineryjnej o ok. 2 USD/bbl.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody spółki wyniosły 28,5 mld zł w 2014 r.

(ISBnews)

d4khidk

Podziel się opinią

Share
d4khidk
d4khidk