Trwa ładowanie...
d3ukna5

Grupa Lotos utrzyma udział ropy nierosyjskiej na podobnym poziomie jak w I kw.

Warszawa, 28.04.2016 (ISBnews) - Grupa Lotos bierze pod uwagę zakup ropy z Iranu, jednak nie zakłada konkretnych rezultatów. W tym roku udział ropy spoza Rosji w zakupach pozostanie na poziomie ok. 25%, poinformował wiceprezes Maciej Szozda.

Share
d3ukna5

"Prowadzimy wstępne dyskusje, monitorujemy ten rynek, ale to jest bardzo złożony proces" - powiedział Szozda dziennikarzom, odnosząc się do perspektyw zakupu ropy z Iranu.

Dodał, że Grupa Lotos ma komfortową sytuację dzięki nadmorskiej lokalizacji i kupuje wtedy, kiedy jest to potrzebne, a oferta jest optymalna cenowo. Dlatego ropę z Bliskiego Wschodu kupuje w transakcjach spotowych.

"Jeżeli zostanie nam zaproponowany kontrakt w dalekosiężnym terminie opłacalny, to rozważymy i być może go podpiszemy" - dodał wiceprezes.

W I kw. 2016 r. 25% ropy kupowanej przez Grupę Lotos pochodziło spoza Rosji. Były to zarówno dostawy z krajów OPEC, jak i dostawy krajowe.

d3ukna5

"Nie spodziewam się, żeby ta część miała ulec zmianie w jedną lub w drugą stronę" - powiedział Szozda.

Dodał, że ropa rosyjska najlepiej odpowiada potrzebom rafinerii grupy.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. W 2015 r. Grupa Lotos odnotowała 22,7 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

d3ukna5

Podziel się opinią

Share
d3ukna5
d3ukna5