Trwa ładowanie...
d2t6p17
piwo

Grupa Żywiec wciąż ma perspektywy rozwoju

Według instytutu badawczego Pentor Grupa Żywiec znalazła się na 9. miejscu w rankingu spółek giełdowych pt. "Najlepsze Perspektywy Rozwoju".

Share
d2t6p17

Według instytutu badawczego Pentor Grupa Żywiec znalazła się na 9. miejscu w rankingu spółek giełdowych pt. „Najlepsze Perspektywy Rozwoju”.
Pentor przeprowadził wywiady wśród analityków, maklerów i doradców inwestycyjnych, którzy ocenili szczegółowo 374 spółki notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych. Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie Pulsu Biznesu. Brano w nim pod uwagę: kompetencje zarządów, jakość produktów i usług, relacje z inwestorami, perspektywy rozwoju, szeroko rozumiany sukces odniesiony w 2008 r. oraz konsekwentną strategię zwiększania udziałów rynkowych. Na 9. miejscu w rankingu głównym „Najlepsze Perspektywy Rozwoju”, uplasowała się Grupa Żywiec.
Jest to najlepszy wynik spółki od pięciu lat. W 2006 r. Grupa Żywiec w rankingu zajęła 72. a w 2007 r. – 13. miejsce. Organizatorzy w komentarzu do wyników tegorocznej edycji rankingu napisali: „Żywiec po raz pierwszy awansował do pierwszej „10”. Badani wreszcie docenili stabilność notowań spółki w trudnych czasach, solidne wyniki finansowe oraz regularną dywidendę. W pierwszych trzech kwartałach 2008 r. przychody wzrosły o 15 proc. a zysk netto o 6 proc.”.
„Pomimo bardzo konkurencyjnego rynku, światowego kryzysu finansowego, wzrostu kosztów surowców, presji płacowej, znaczącego spowolnienia rozwoju rynku piwa i spadku wartości złotówki w 2008 r. Grupie Żywiec udało się osiągnąć zysk netto 416 mln zł oraz zwiększyć zysk operacyjny o 3 proc. i udział w rynku o 1 proc.” – napisał Żywiec w swoim komunikacie.

Autor: JS
wtorek, 3 marca 2009

d2t6p17

Podziel się opinią

Share
d2t6p17
d2t6p17