Trwa ładowanie...
d34nodb

GTC: Debiut na giełdzie w Johannesburgu wstępnie planowany na 18 sierpnia

Warszawa, 06.07.2016 (ISBnews) - Giełda Papierów Wartościowych w Johannesburgu (JSE) dopuściła akcje Grupy GTC do obrotu na swoim głównym parkiecie w ramach notowania spółek zagranicznych (inward listing). Debiut jest wstępnie planowany na 18 sierpnia, podała spółka.

Share
d34nodb

"Grupa będzie notowana w sektorze 'Własność i Budowa Nieruchomości' JSE i będzie pierwszą polską spółką zagraniczną na JSE. Podstawową giełdą, na której notowane są akcje GTC, pozostaje Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie" - czytamy w komunikacie.

"W ciągu ostatnich kilku lat zaobserwowaliśmy duże zainteresowanie południowoafrykańskich inwestorów nieruchomościami komercyjnymi o wysokim standardzie, zlokalizowanymi w regionie CEE i SEE, co potwierdzają m. in. ostatnie transakcje zawarte w Polsce, Rumunii, Serbii i Chorwacji. W wyniku tego zainteresowania zdecydowaliśmy się na notowanie równoległe na JSE, aby powiększyć naszą bazę akcjonariuszy i zapewnić inwestorom w RPA możliwość inwestowania w czołowego właściciela i operatora nieruchomości komercyjnych w regionie. Grupa GTC posiada w swoim portfolio nie tylko obiekty biurowe i handlowe klasy A, ale także bardzo ciekawe projekty deweloperskie" - skomentował prezes GTC Thomas Kurzmann, cytowany w komunikacie.

W RPA instytucjonalny popyt na akcje deweloperów, szczególnie tych zarejestrowanych za granicą, utrzymuje się na wysokim poziomie. Południowoafrykańscy inwestorzy wykazują silny apetyt na wysokiej jakości akcje deweloperów z siedzibą za granicą, którzy mają udokumentowane osiągnięcia. Inwestycje w tego rodzaju akcje przekroczyły w ciągu ostatnich 3 lat poziom 80 mld randów, podano w informacji.

"GTC ma czytelną, jasno zdefiniowaną ścieżkę rozwoju z przekonującą propozycją całkowitego zwrotu z inwestycji. Podczas gdy społeczność inwestorska w RPA pozostaje zaniepokojona wysoką wyceną funduszy inwestujących w nieruchomości (REIT), GTC oferuje rozsądny poziom wzrostu w przyszłości oraz znaczny potencjał wzrostu wartości wskaźnika NAV. Portfolio GTC obejmuje 40 nieruchomości komercyjnych zapewniających swoim najemcom i klientom w Polsce, Serbii, na Węgrzech, w Rumuni, Chorwacji, Bułgarii oraz Czechach ok. 715 tys. m2 przestrzeni biurowej. Portfolio GTC jest wycenione na kwotę 1,3 mld euro. Zgodnie z danymi z dnia 31 grudnia 2015 roku firma generuje przychód w wysokości 84 mln euro netto na rok" - czytamy dalej.

d34nodb

Oprócz aktualnego portfela aktywów generujących przychody, GTC obecnie realizuje trzy projekty w Belgradzie i Warszawie, które zaoferują 82 tys. m2 całkowitej powierzchni biurowej i handlowej. Obecnie spółka rozważa realizację czterech projektów handlowych, których rozpoczęcie budowy planowane jest na lata 2016/2017, wskazano również.

"GTC to jeden z czołowych deweloperów oraz właścicieli nieruchomości w regionie CEE o ugruntowanej pozycji rynkowej. Oczekujemy, że notowanie na giełdzie w RPA zwiększy płynność i popyt na nasze akcje. Co więcej, jesteśmy przekonani, że dopuszczenie akcji do obrotu na nowym rynku przyczyni się do zwiększenia świadomości w zakresie naszej bieżącej działalności oraz przyszłych, strategicznych inicjatyw, oraz wykreuje pozytywny wizerunek naszej marki w nowej grupie inwestorów instytucjonalnych" - podsumował Kurzmann.

GTC nie planuje emisji nowych akcji w związku z dopuszczeniem jej akcji do obrotu na giełdzie w Johannesburgu. W związku z proponowanym dopuszczeniem akcji do obrotu, Investec Bank został wyznaczony głównym Doradcą Instytucjonalnym oraz Sponsorem notowań na JSE.

Grupa GTC jest jedną z czołowych spółek sektora nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej. Jest właścicielem i zarządcą 40 budynków komercyjnych oferujących ok. 715 tys. m2 powierzchni biurowej i handlowej swoim klientom w Polsce, Serbii, Rumunii, Chorwacji, Bułgarii, Czechach i na Węgrzech.

(ISBnews)

d34nodb

Podziel się opinią

Share
d34nodb
d34nodb