Trwa ładowanie...
d4f760o

GTC wykupił udziały mniejszościowe w biurowcu w Bukareszcie

Warszawa, 12.04.2016 (ISBnews) - Globe Trade Centre (GTC) wykupił udziały mniejszościowego partnera Bluehouse Capital biurowcu City Gate w Bukareszcie i został wyłącznym udziałowcem budynku, poinformowała spółka.

Share
d4f760o

"Romtelecom (od niedawna: Telekom Romania), największy dostawca naziemnych i mobilnych usług telekomunikacyjnych, przedłużył o pięć lat umowę najmu w biurowcu City Gate do 2022 r." - czytamy w komunikacie.

Umowa dotyczy powierzchni 13 tys. m2, podano również.

"Te dwie transakcje pokazują silną pozycję GTC, jako lidera rumuńskiego rynku nieruchomości biurowych. Są ponadto w pełni zgodne z ogólną strategią Grupy GTC dotyczącą usprawnienia struktury własności obecnego portfolio poprzez wykorzystywanie najlepszych pojawiających się możliwości i dalszego poprawiania przepływów pieniężnych poprzez aktywne zarządzanie nieruchomościami" - powiedział CEO GTC Thomas Kurzmann, cytowany w komunikacie.

Grupa GTC jest wiodącym deweloperem w regionie CEE i SEE, obecnie działa w Polsce, Rumunii, Chorwacji, Serbii, Bułgarii, Czechach, Rosji, na Słowacji, Węgrzech i Ukrainie. Spółka jest notowana na GPW od 2004 r.

(ISBnews)

d4f760o

Podziel się opinią

Share
d4f760o
d4f760o