Trwa ładowanie...

GUS podał dane o produkcji przemysłowej

4,4 proc. rok do roku - tyle wyniosła produkcja przemysłowa w październiku, podał Główny Urząd Statystyczny w komunikacie. Analitycy spodziewali się wzrostu o 4,4 proc. We wrześniu wzrost wyniósł 6,3 proc. rdr.

GUS podał dane o produkcji przemysłowejŹródło: WP.PL, fot: Przemysław Jach
d4xd8c5
d4xd8c5

- Według wstępnych danych produkcja sprzedana przemysłu w cenach stałych (w przedsiębiorstwach o liczbie pracujących powyżej 9 osób) była w październiku br. o 4,4 proc. wyższa niż przed rokiem i o 6,0 proc. wyższa w porównaniu z wrześniem br. Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja sprzedana przemysłu ukształtowała się na poziomie o 3,8 proc. wyższym niż w analogicznym miesiącu ub. roku i o 0,2 proc. wyższym w porównaniu z wrześniem br. - czytamy w komunikacie GUS.

Jak informuje GUS w stosunku do października ub. roku wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 26 (spośród 34) działach przemysłu m.in. w produkcji wyrobów z metali – o 11,5 proc., wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych – o 11 proc., wyrobów z drewna, korka, słomy i wikliny – o 10,5 proc., urządzeń elektrycznych – o 10,2 proc., pojazdów samochodowych, przyczep i naczep – o 9,7 proc., metali – o 9,4 proc. oraz mebli – o 9,0 proc.

Spadek produkcji sprzedanej przemysłu, w porównaniu z październikiem ub. roku wystąpił w 8 działach, m.in. w produkcji komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych – o 8,5 proc., maszyn i urządzeń – o 7,1 proc., chemikaliów i wyrobów chemicznych – o 4,4 proc. oraz w wytwarzaniu i zaopatrywaniu w energię elektryczną, gaz, parę wodną i gorącą wodę – o 0,8 proc.

(fot. GUS)
Źródło: (fot. GUS)
d4xd8c5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4xd8c5