Trwa ładowanie...
d4hvbrh

GUS: Wskaźnik koniunktury w budownictwie spadł do -14 pkt w listopadzie

Warszawa, 21.11.2014 (ISBnews) - Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w budownictwie ukształtował się w listopadzie na poziomie minus 14, tj. spadł o 3 pkt wobec poprzedniego miesiąca, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS). 
Share
d4hvbrh

Poprawę koniunktury sygnalizuje 10% badanych przedsiębiorstw, a jej pogorszenie 24% (przed miesiącem odpowiednio: 11% i 22%). Pozostałe przedsiębiorstwa uważają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

"W listopadzie ogólny klimat koniunktury w budownictwie oceniany jest bardziej negatywnie niż w październiku, ale mniej pesymistycznie niż w analogicznym miesiącu ostatnich trzech lat. Oceny bieżące i prognozy portfela zamówień, produkcji budowlano-montażowej oraz sytuacji finansowej są bardziej niekorzystne od formułowanych przed miesiącem. Przedsiębiorcy spodziewają się nieco większego od zapowiadanego w październiku spadku cen robót budowlano-montażowych" - czytamy w komunikacie.

Przedsiębiorcy zgłaszają w listopadzie wykorzystanie mocy produkcyjnych na poziomie 79% (76% w analogicznym miesiącu ub. r.), poinformował również Urząd.

(ISBnews)

d4hvbrh

Podziel się opinią

Share
d4hvbrh
d4hvbrh