Trwa ładowanie...
d2qnboo
d2qnboo

GUS: Wskaźnik koniunktury w budownictwie spadł do poziomu -5 pkt we wrześniu

Warszawa, 22.09.2015 (ISBnews) - Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w budownictwie ukształtował się we wrześniu na poziomie minus 5 wobec minus 1 wobec poprzedniego miesiąca, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2qnboo

Poprawę koniunktury sygnalizuje 13% przedsiębiorstw, a jej pogorszenie - 18% (przed miesiącem odpowiednio: 15% i 16%). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

"Diagnozy portfela zamówień, produkcji budowlano-montażowej oraz sytuacji finansowej są bardziej niekorzystne od zgłaszanych w sierpniu. Odpowiednie prognozy są pesymistyczne (w przypadku portfela zamówień oraz produkcji budowlano-montażowej po raz pierwszy od lutego br., a w przypadku sytuacji finansowej - od marca br.). Nadal jest sygnalizowany wzrost opóźnień płatności za wykonane roboty budowlano-montażowe. Redukcje zatrudnienia mogą być bardziej znaczące od planowanych w sierpniu. Przedsiębiorcy zapowiadają spadek cen robót budowlano-montażowych, nieco większy od oczekiwanego w ubiegłym miesiącu." - czytamy w komunikacie.

Spośród badanych podmiotów 24% (przed rokiem 22%) planuje prowadzenie prac budowlano-montażowych za granicą. Wrzesień jest drugim z kolei miesiącem, w którym dyrektorzy tych przedsiębiorstw spodziewają się spadku portfela zamówień na roboty budowlano - montażowe na rynkach zagranicznych, podał też GUS.

(ISBnews)

d2qnboo

Podziel się opinią

Share
d2qnboo
d2qnboo