Trwa ładowanie...
d1xjg05
d1xjg05

Helix Ventures zainwestuje w porównywarkę finansową eBroker.pl

17.08. Warszawa (PAP) - Helix Ventures Partners FIZ (HVP), fundusz inwestycyjny zarządzany przez MCI Capital TFI, podpisał umowę, na mocy której zainwestuje w porównywarkę...
Share
d1xjg05

17.08. Warszawa (PAP) - Helix Ventures Partners FIZ (HVP), fundusz inwestycyjny zarządzany przez MCI Capital TFI, podpisał umowę, na mocy której zainwestuje w porównywarkę finansową Broker.pl - poinformował MCI w komunikacie prasowym.

"eBroker.pl to projekt, który choć funkcjonuje na rynku dopiero półtora roku jest zyskowny. Patrząc na rynki krajów rozwiniętych możemy zakładać, że w ciągu 2-3 lat porównywarki finansowe będą mieć znaczący udział w rynku usług finansowych. Spółka wypracowała szeroki zasięg usług i stworzyła odpowiednie narzędzia do obsługi prowadzonego biznesu. Chcemy, aby eBroker.pl został liderem naszego regionu w tym segmencie" - powiedziała cytowana w komunikacie Małgorzata Walczak, zarządzająca funduszem HVP.

W pierwszej rundzie finansowania HVP zainwestuje 1,5 mln zł, co pozwoli mu na osiągnięcie 50 proc. w kapitale eBroker.pl. Pierwsza runda podzielona jest na dwie transze, z których pierwsza opiewa na kwotę 810 tys. zł.

d1xjg05

eBroker.pl to porównywarka produktów ponad 40 instytucji finansowych. Z porównywarek eBroker korzystają m.in.: wp.pl, onet.pl, gazeta.pl i inne portale, a także banki i instytucje finansowe, które dostrzegają potencjał w gronie świadomych klientów korzystających z internetu. W jednym z banków 8 proc. sprzedaży powstaje dzięki eBroker.pl.

HVP FIZ jest funduszem Venture Capital, a jego strategia zakłada inwestycje w projekty na wczesnych etapach rozwoju z obszaru internetu, software'u, technologii mobilnych i elektroniki. Pieniądze funduszu przeznaczone są do zasilenia kapitałowego małych i średnich przedsiębiorstw polskich, zwłaszcza innowacyjnych, o wysokim potencjale rozwoju, które ze względu na stosunkowo niewielkie rozmiary inwestycji mają problem z pozyskaniem finansowania.(PAP)

gsu/ ana/

d1xjg05

Podziel się opinią

Share
d1xjg05
d1xjg05