Trwa ładowanie...
d2y5f7b

Hipermarket sprzedawał cukier z logo partii komunistycznej

Hipermarket "Kaufland" w Pilznie na zachodzie Czech w ostatnich dniach sprzedawał cukier z logo i hasłem partii komunistycznej. "Komunistyczny cukier" - jak nazwały go media w Pradze - na rynek trafił przez pomyłkę.

Share
d2y5f7b

Niewielkie torebki cukru opatrzone symbolem wiśni, którym posługuje się Komunistyczna Partia Czech i Moraw, jej skrótem oraz hasłem "Razem dla przyszłości" znajdowały się w większych, nieprzeźroczystych kartonach.

Gdy reporterzy dziennika "Mlada fronta Dnes" poinformowali o tym sieć handlową zajmującą się dystrybucją cukru, opakowania z napisem "Razem dla przyszłości" natychmiast wycofano z obrotu.

- Przepraszamy klientów za niespodziewane przykrości. Towar sprzedany oczywiście wymienimy lub zwrócimy pieniądze - powiedział przedstawiciel sieci sklepów "Kaufland" David Uher.

d2y5f7b

Cukier dostarczyła firma z Ołomuńca, która wcześniej otrzymała zlecenie na produkcję torebek propagujących partię komunistyczną. Spółka podkreśla, że mylnie opakowany produkt trafił do sprzedaży przez niedopatrzenie.

Komunistyczna Partia Czech i Moraw, najmniejsze ugrupowanie w czeskim parlamencie, bezpośrednio kontynuuje działalność Komunistycznej Partii Czechosłowacji (KSCz) sprzed 1989 roku. Komuniści są jednocześnie najliczniejszą partią Czech, mają ponad 70 tys. zarejestrowanych członków, choć większość z nich zapisała się do niej jeszcze przed aksamitną rewolucją.

d2y5f7b

Podziel się opinią

Share
d2y5f7b
d2y5f7b