Trwa ładowanie...
d20ok8r
11-10-2016 09:51

Huckleberry Games rozpoczęło ofertę publiczną akcji przed debiutem na NewConnect

Warszawa, 11.10.2016 (ISBnews) - Huckleberry Games rozpoczęło ofertę publiczną akcji, z której chce pozyskać do 4 mln zł, poinformowała spółka. Firma chce zadebiutować na rynku NewConnect do końca 2016 r., podano również.

Share
d20ok8r

"Przedmiotem oferty publicznej są akcje serii E - akcje zwykłe na okaziciela emitenta, o wartości nominalnej 0,10 zł
każda" - czytamy w memorandum informacyjnym spółki.

Budowę księgi popytu zaplanowano na 10-13 października, podanie do publicznej wiadomości ceny emisyjnej - na 13 października po godz. 17.00. Przyjmowanie zapisów przewidziano na 14-24 października, a dzień przydziału - na 25 października, podano też w memorandum.
"Środki pozyskane z oferty publicznej umożliwią nam realizację kluczowych projektów spółki, czyli produkcję innowacyjnej gry na urządzenia w technologii VR - 'Edengrad: Arena' oraz wieloplatformowej, bowiem dostępnej na komputery PC oraz konsole, i wysokojakościowej (o jakości AAA) gry Stay Hungry, a także rozwijanie naszego flagowego produktu, jakim jest gra Edengrad. Pozyskany kapitał pozwoli nam na zatrudnianie specjalistów z międzynarodowym doświadczeniem, dzięki czemu będziemy posiadali zasoby niezbędne do stworzenia nowych produkcji" powiedział prezes Patryk Borowski, cytowany w komunikacie.

Strategia rozwoju Huckleberry Games zakłada dalsze realizowanie innowacyjnych gier. W najbliższym czasie spółka będzie zajmowała się produkcją gry "Edengrad: Arena", która będzie przeznaczona na urządzenia VR. Emitent zamierza także przygotować aplikację mobilną dla graczy "Edengradu", w której będą się oni komunikowali z innymi graczami oraz otrzymywali powiadomienia o akcjach dziejących się w grze takich jak: rozpoczęcie wojen, sprzedanym przedmiocie na aukcji (w grze) oraz promocjach w sklepie z przedmiotami premium. Kolejną bardzo ważną produkcją studia Huckleberry Games będzie gra RPG "Stay Hungry" przeznaczona na komputery PC oraz konsole. Jej premiera w wersji Early Access jest planowana na rok 2017/2018, podano również.

"Gra 'Edengrad: Arena' pozwoli nam wejść na rynek gier VR, gdzie jest wyższe zapotrzebowanie na nowe i jakościowe produkcje niż w jakimkolwiek innym segmencie gier video. Huckleberry Games aspiruje do bycia liderem w tym segmencie. Umożliwić ma nam to nieskomplikowana, ale dopracowana na każdej płaszczyźnie gra, która pozwoli na uzyskanie doświadczenia potrzebnego do produkcji kolejnych, bardziej zaawansowanych gier na VR. Natomiast gra 'Stay Hungry' pokaże nową i zupełnie inną jakość gier RolePlay. Planowo, nasza druga produkcja również będzie wykorzystywała gogle VR, ale nie będzie to wymagane od gracza" - dodał Borowski.

d20ok8r

W tym roku spółka przeprowadziła już kampanię crowdfundingową na platformie Kickstarter, z której pozyskała ponad 230 tys. zł. Była to kwota wyższa od pierwotnych założeń na poziomie 200 tys. zł. Emitent przez kilka miesięcy przygotowywał się do kampanii na Kickstarterze i odniósł bardzo duży sukces podczas kampanii poprzedzającej na Headtalkerze, podano również.

Huckleberry Games jest spółką zajmującą się innowacyjnymi grami typu MMORPG i pracuje obecnie na produkcją wieloosobowej gry o nazwie ?Edengrad". Jej premiera została przewidziana na koniec 2016 r. Emitent do produkcji swoich gier używa nowoczesnego silnika unity3d. Serwer wykorzystany przy produkcji gry "Edengrad" jest autorską technologią spółki, a metody w nim użyte są innowacyjne na skalę światową. Jednym z akcjonariuszy Huckleberry Games jest Erne Ventures - notowany na rynku NewConnect fundusz kapitałowy (venture capital)
, który jako inwestor krótkoterminowy lub średnioterminowy nastawia się na inwestycje w produkty i usługi charakteryzujące się potencjałem rozwoju na rynku globalnym.

(ISBnews)

d20ok8r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20ok8r
d20ok8r