Trwa ładowanie...
d4fvbfp
finanse

I kw. '13 najtrudniejszy, II półrocze wyraźne sygnały ożywienia gosp. - premier

01.02. Warszawa (PAP) - I kwartał 2013 roku będzie najtrudniejszy jeżeli chodzi o wzrost gospodarczy w porównaniu z ostatnimi latami, jednak drugie półrocze powinno przynieść...

Share
d4fvbfp

01.02. Warszawa (PAP) - I kwartał 2013 roku będzie najtrudniejszy jeżeli chodzi o wzrost gospodarczy w porównaniu z ostatnimi latami, jednak drugie półrocze powinno przynieść wyraźne ożywienie koniunktury - uważa premier Donald Tusk.

"I kwartał czy pierwsze półrocze będą na pewno ciężkie. Sądzę, że I kwartał tego roku będzie najtrudniejszy w ostatnich kilku latach, ale mamy powody sądzić, że to jest ten moment zwrotny, że drugie półrocze będzie czasem wyraźnych sygnałów ożywienia. Nadal wierzę w to, że rok 2013 będzie trudniejszy niż 2012 i 2014" - powiedział na konferencji prasowej premier.

"Jeżeli strefa euro, w tym kluczowa dla nas gospodarka niemiecka, pogrążą się w kryzysie, to Polska nie uniknie skutków tej sytuacji. Jeżeli strefa euro i Niemcy wyjdą z tego zakrętu i zaczną wychodzić na plus - co jest możliwe już w II kwartale tego roku - to to plus nasze działania, które podejmiemy, powinno przynieść niezłe efekty" - dodał.

bg/ asa/

d4fvbfp

Podziel się opinią

Share
d4fvbfp
d4fvbfp