Trwa ładowanie...
d3hmeod

IATA: spada popyt na międzynarodowe loty pasażerskie i towarowe

Popyt na międzynarodowe loty towarowe w
kwietniu br. spadł o 21,7 proc. w porównaniu z kwietniem 2008
roku, a na pasażerskie o 3,1 proc. - poinformowało w środę
Zrzeszenia Międzynarodowego Transportu Lotniczego (IATA).

d3hmeod
d3hmeod

W kwietniu obłożenie samolotów pasażerskich wyniosło 74,4 proc.

Przedstawiciele IATA obradowali w środę w Genewie. Jak poinformowali po spotkaniu, kwietniowy spadek zapotrzebowania na loty pasażerskie jest wyraźną poprawą w porównaniu z 11,1-proc. spadkiem w marcu br. Zrzeszenie spodziewa się jednak w maju dwucyfrowego spadku popytu, przynajmniej dla przewoźników europejskich.

_ Wzrost popytu na podróże lotnicze jest mile widziany _- powiedział dyrektor generalny IATA Giovanni Bisignani. Dodał, że spadają dochody branży. Jak powiedział, na "szokująco niskim poziomie są przewozy towarowe".

"Na bardzo niskim poziomie w dalszym ciągu jest lotniczy transport towarowy. W kwietniu br. spadł on o 21,7 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem ub.r. Przewoźnicy we wszystkich regionach świata odnotowali dwucyfrowe spadki; europejscy, azjatyccy czy z Ameryki Północnej odczuli ponad 20-proc. spadek" - podała IATA.

IATA reprezentuje 230 linii lotniczych, czyli 93 proc. międzynarodowego ruchu lotniczego, z wyjątkiem tanich przewoźników. Odział Zrzeszenia działa m.in. w Polsce.

d3hmeod
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hmeod