Trwa ładowanie...
d46k4xy
08-03-2017 15:44

IHG, VHM Hotel Management i Capital Park zrealizują Holiday Inn w Warszawie

Warszawa, 08.03.2017 (ISBnews) - InterContinental Hotels Group (IHG) rozpocznie nowy projekt hotelu Holiday Inn przy Dworcu Zachodnim w Warszawie. Partnerami inwestycji zostały firmy VHM Hotel Management (VHM), której właścicielem jest Satoria Group oraz Capital Park, podano w komunikacie.

d46k4xy
d46k4xy

"Nowy hotel powiększy rosnące portfolio sieci Holiday Inn w Polsce i będzie pierwszym wspólnym przedsięwzięciem IHG i VHM. Obecnie IHG posiada w Polsce osiem hoteli. Spółka niedawno ogłosiła wyniki za 2016 r. W ubiegłym roku firma odnotowała imponujący wzrost obrotu w Europie i rozpoczęła 60 nowych inwestycji. Rodzina marek Holiday Inn to motor napędowy IHG w Europie. W chwili obecnej w Europie działa 291 hoteli Holiday Inn. W planach jest kolejnych 35" - czytamy w komunikacie.

Nowy hotel ulokowany zostanie obok warszawskiego Dworca Zachodniego, w pobliżu biurowców przy Alejach Jerozolimskich i w bezpośrednim sąsiedztwie dworca autobusowego. Hotel zaoferuje gościom 217 pokoi urządzonych zgodnie z najnowszymi wytycznymi marki Holiday Inn, podano również.

"Jesteśmy usatysfakcjonowani, mogąc powiększyć polskie portfolio IHG razem z VHM Hotel Management. Marka Holiday Inn przechodzi obecnie gruntowną transformację. To świetny czas na podjęcie współpracy z IHG" - powiedział Director Development Europe, IHG Miguel Martins, cytowany w komunikacie.

"Gdy zastanawialiśmy się, kto będzie naszym partnerem, wybór bardzo ułatwił fakt, że IHG dysponuje niezwykle silną marką ze średniej półki, jaką jest Holiday Inn. Jej oferta świetnie odpowiada zapotrzebowaniu w tej części polskiego rynku hotelowego" - dodał Wojciech Popis z VHM Hotel Management, cytowany w komunikacie.

d46k4xy

W 2016 r. IHG otworzyło Hotel Indygo Kraków - Stare Miasto.

IHG (InterContinental Hotels Group) to globalna firma posiadająca szerokie portfolio marek hotelowych.

Grupa Capital Park jest inwestorem i deweloperem działającym na rynku nieruchomości w Polsce od ponad dziesięciu lat, specjalizującym się w wyszukiwaniu i wykorzystywaniu okazji rynkowych. Od rozpoczęcia działalności w 2003 roku Grupa przeprowadziła ponad 100 transakcji inwestycyjnych i zarządza portfelem nieruchomości obejmującym 75 projektów o łącznej powierzchni wynajmu brutto ok. 250 tys. m2, zlokalizowanych w 37 miastach. Spółka jest notowana na GPW od 2013 r.

(ISBnews)

d46k4xy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46k4xy