Trwa ładowanie...
d1ppir5

IKEA ostrzega przed niebezpiecznymi meblami. Zginęło już troje dzieci

Szwedzki koncern meblowy apeluje do klientów, by zwrócili szczególną uwagę na montaż popularnych komód MALM. W Stanach Zjednoczonych doszło bowiem do kolejnego wypadku, w którym zginął 22-miesięczny chłopiec.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
IKEA ostrzega przed niebezpiecznymi meblami. Zginęło już troje dzieci
(Fot: fot: slimmer_jimmer/Flickr, lic. CC BY-NC-ND 2.0)
d1ppir5

To już trzecia taka ofiara w ostatnich miesiącach na świecie. IKEA apeluje do rodziców, by przytwierdzali mebel do ściany tak, jak nakazuje instrukcja obsługi.

Ostatnia tragedia miała miejsce w tym tygodniu w Filadelfii (USA). Jak pisze brytyjski The Sun, matka niespełna dwuletniego Teda McGee położyła syna na popołudniową drzemkę i co jakiś czas sprawdzała, czy się nie obudził. Gdy po kilkudziesięciu minutach weszła do pokoju i zobaczyła puste łóżko, była przekonana, że dziecko chowa się przed nią.

Gdy weszła do pomieszczenia, zobaczyła syna przygniecionego przez zakupioną w IKEI komodę. Dziecko zginęło na miejscu. Śledczy ustalili, że prawdopodobnie Ted sam przewrócił na siebie mebel.

d1ppir5

Szwedzki koncern złożył rodzinie dziecka kondolencje, jednocześnie zauważając, że przyczyną tragedii był niepoprawny montaż mebla. Instrukcja bowiem jasno wskazuje, że po złożeniu szuflad i stelaża, należy je dodatkowo przymocować do ściany, by uniknąć przewrócenia. "Mamy świadomość, że dzieci są najważniejsze, dlatego kładziemy wielki nacisk na bezpieczeństwo naszych produktów" - czytamy w oświadczeniu sklepu.

IKEA zapewnia, że amerykański oddział sieci zgłosił również sprawę odpowiednim organom, a dochodzenie jest już prowadzone. "Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że najlepszym sposobem na uniknięcie przewrócenia się komody lub wypadnięcia szuflad jest przymocowanie stelaża do ściany przy pomocy ograniczników, dołączonych do zestawu, tak jak mówi o tym instrukcja" - apeluje szwedzki koncern.

Tak wygląda feralna komoda. Źródło: Ikea.com

d1ppir5

To nie pierwsze ostrzeżenie, które sieć publikuje w związku z feralnymi komodami MALM. Dwa lata temu, również w Stanach Zjednoczonych, odnotowano dwa inne śmiertelne wypadki. W lutym 2014 roku dwuletni chłopiec przewrócił na siebie komodę w Pensylwanii, a trzy miesiące później to samo przydarzyło się 23-miesięcznemu dziecku z Waszyngtonu.

IKEA apeluje do klientów o szczególną ostrożność przy montowaniu mebli i informuje, że rodzice mogą zgłaszać się do sklepów po dodatkowy zestaw narzędzi niezbędnych do przymocowania komody do ściany.

d1ppir5

Podziel się opinią

Share
d1ppir5
d1ppir5