Trwa ładowanie...

IKEA wycofuje swój produkt. Jest toksyczny dla środowiska

IKEA podjęła decyzję o wycofaniu ze sprzedaży baterii alkalicznych, które po zużyciu kończą jako elektrośmieci. Tym sposobem spółka chce kształtować zachowania konsumenckie i ograniczyć emisje gazów cieplarnianych do atmosfery.

Share
IKEA wycofuje baterie alkaiczne
IKEA wycofuje baterie alkaiczneŹródło: Istock, fot: 5xinc
d3mv7gr

IKEA informuje, że ​​do października 2021 r. wprowadzi zakaz sprzedaży jednorazowych baterii alkalicznych (AAA, AA i baterie 9-woltowe) we wszystkich swoich sklepach.

W zeszłym roku sieć sprzedała około 300 milionów baterii alkalicznych pod nazwą Alkalisk. Po zużyciu stają się one toksycznymi odpadami, których liczbę IKEA chciałaby w najbliższych latach zredukować.

Inicjatywa jest częścią strategii, która realizowana jest w ramach zrównoważonego rozwoju. Dlatego IKEA stawia na akumulatory - do czego będzie też zachęcać swoich klientów.

Jest rozwiązanie dla Polaków, którzy nie spłacają kredytu. Wsparcie ze specjalnego funduszu

Według badań, o których wspomina IKEA, już po dziesięciu ładowaniach emisja gazów cieplarnianych z akumulatora NiMH jest niższa niż z akumulatorów alkalicznych.

d3mv7gr

Jak podaje spółka, gdyby wszyscy klienci Ikei przestawili się z baterii alkalicznych na akumulatory i doładowali je 50 razy, odpadów byłoby o 5000 ton mniej rocznie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3mv7gr

Podziel się opinią

Share
d3mv7gr
d3mv7gr