Trwa ładowanie...
d3zaqjx
d3zaqjx

IMC zakończyła siew pszenicy ozimej, zwiększyła areał o 28%

Warszawa, 13.10.2015 (ISBnews) - Grupa IMC zakończyła w ubiegłym tygodniu kampanię siewną pszenicy ozimej. Pod tą uprawę spółka przeznaczyła 15,5 tys. ha, czyli o 28% więcej niż jesienią 2014 r., podała spółka. Władze IMC oczekują poprawy wydajności pszenicy ozimej w nowym sezonie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3zaqjx

"IMC zdecydowała się na zwiększenie udziału pszenicy ozimej w strukturze upraw i przewiduje zwiększenie jej wydajności. W trakcie tegorocznych letnich żniw spółka zebrała pszenicę z areału 12 tys. ha osiągając wydajność 5,03 t/ha (dla porównania tegoroczna średnia dla Ukrainy to 3,94 t/ha)" - czytamy w komunikacie.

"IMC zwykle osiąga dobrą wydajność pszenicy ozimej na poziomie 5 t/ha, jednak potencjał dla zwiększenia tego wskaźnika nie jest jeszcze wyczerpany. W nowym sezonie znacząco poprawiliśmy uprawę gleby oraz technologię zasiewu, dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych maszyn do wysiewu (siewników) marki Horsch Pronto. Pierwszy raz użyliśmy w kampanii siewnej wysokogatunkowej pszenicy z zagranicznych selekcji. Oprócz tego, kontynuowaliśmy pracę nad wypracowaniem optymalnych odmian pszenicy i zasialiśmy próbki nowych odmian tej uprawy, zarówno krajowej jak i zagranicznej" - wyjaśnił główny agronom IMC Aleksandr Girman, cytowany w komunikacie.

IMC podkreśla, że wskazane działania mają prowadzić do lepszej wydajności pszenicy ozimej, która zostanie zebrana latem przyszłego roku.

d3zaqjx

Zarejestrowana w Luksemburgu IMC jest spółką z sektora rolniczego działającą w środkowo-północnej Ukrainie (region Połtawy, Czernichowa i Sumy). Działalność IMC skupia się na uprawie zbóż, roślin oleistych oraz ziemniaków. Spółka jest również jednym z największych producentów mleka na Ukrainie. Od maja 2011 r. IMC jest notowane na GPW.

(ISBnews)

d3zaqjx

Podziel się opinią

Share

d3zaqjx

d3zaqjx