Trwa ładowanie...
d308gbj

Immofinanz otworzył dziś Tarasy Zamkowe w Lublinie

Lublin, 04.03.2015 (ISBnews) - Centrum handlowo-rozrywkowe Tarasy Zamkowe w Lublinie, będące własnością austriackiego inwestora i dewelopera Immofinanz Group zainaugurowało dziś działalność, poinformowała spółka.

Share
d308gbj

"Jedną z naszych najważniejszych ostatnio aktywności w zakresie działalności deweloperskiej są projekty z sektora nieruchomości handlowych w Polsce. Otwarcie Tarasów Zamkowych nie tylko wyznacza kolejny krok milowy w tym zakresie, ale jest także doskonałym przykładem naszego modelu biznesowego - machiny nieruchomości. Od momentu bardzo korzystnej dla nas sprzedaży Silesia City Center w Katowicach, w 2013 roku, otworzyliśmy kolejne obiekty, zwiększając naszą powierzchnię handlową w Polsce o ponad 71 tys. m2. Co więcej, dalsze projekty pod naszymi markami Stop.Shop i Vivo! są aktualnie w budowie lub w przygotowaniu" - powiedział prezes Immofinanz Group Eduard Zehetner, cytowany w komunikacie.
Tarasy Zamkowe to nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe, zlokalizowane w ścisłym centrum Lublina w pobliżu historycznego Zamku, pomiędzy Alejami Unii Lubelskiej i Tysiąclecia. Jego projekt to kombinacja unikalnej architektury z zachowaniem ekologicznych standardów.

Tarasy Zamkowe to 38 000 m2 powierzchni wraz ze 150 sklepami, kawiarniami, restauracjami oraz lokalami handlowo-usługowymi i rozrywkowymi. Łączna wartość tej inwestycji wyniosła ok. 480 mln zł.

Wśród najemców znajdują się marki i salony debiutujące w Lublinie, jak np. Waggon Paris, New Look, Zara Home, Oysho, Swarovski, Lidia Kalita, Chiara, á Tab, Original Marines, Rossmann Premium, iSpot, Swatch, !con Fitness (zarządzane przez Holmes Place) oraz Enjoy Club & Bowling.

d308gbj

Zehetner poinformował dziś podczas uroczystości otwarcia Tarasów Zamkowych, że sieć realizowanych przez spółkę parków handlowych pod marką Stop.Shop może wzrosnąć w Polsce do 15 obiektów w ciągu 3-5 lat, a obecność marki Vivo! może zwiększyć się w tym czasie do 5-6 lokalizacji.

W rozmowie z agencją ISBnews dodał, że w tym roku widzi szansę na otwarcie 3 obecnie realizowanych Stop.Shop-ów w Świnoujściu, Gdyni i Szczytnie. Spółka nie wyklucza także rozpoczęcia realizacji w 2015 r. czwartego w kraju centrum Vivo!, jednakże na chwilę obecną nie wybrała jeszcze lokalizacji. Do tej pory spółka otworzyła centrum Vivo! w Pile, a w realizacji znajdują się obiekty w Stalowej Woli i Krośnie.

Grupa inwestycyjno-deweloperska Immofinanz AG jest spółką notowaną na głównym rynku warszawskiej giełdy od 7 maja 2013 r. oraz na giełdzie w Wiedniu od 1996 roku.

(ISBnews)

d308gbj

Podziel się opinią

Share
d308gbj
d308gbj