Trwa ładowanie...
d2kzb5o
02-11-2015 09:01

Immofinanz sprzeda Blackstone cały portfel logistyczny za ok. 508 mln euro

Warszawa, 02.11.2015 (ISBnews) - Immofinanz podpisał z firmą Blackstone umowę dotyczącą sprzedaży całego swojego portfela logistycznego za wstępnie ok. 536 mln euro, pomniejszone o ok. 28 mln euro tj. koszty budowy trzech nieruchomości, podała spółka. Finalizacja transakcji oczekiwana jest na I kw. 2016 r..

d2kzb5o

Transakcja obejmuje łącznie wszystkie tj. 36 obiektów logistycznych z ok. 1 mln m2 powierzchni do wynajęcia, które znajdują się w większości w Niemczech (24 nieruchomości), jak również na Węgrzech (5), w Rumunii (3), Polsce (2), na Słowacji (1) i Rosji (1). Blackstone nabędzie również trzy projekty logistyczne będące aktualnie w budowie z ok. 65 tys. m2, w Hamburgu i dwóch rumuńskich miastach, tj. Bukareszcie i Ploiesti, które zostaną doprowadzone do otwarcia przez Immofinanz, a także rezerwy gruntów. Blackstone zintegruje wszystkie te aktywa w ramach swojej europejskiej platformy logistycznej Logicor.

"Zgodnie z tym, co zapowiedzieliśmy prawie trzy miesiące temu, sprzedaż części logistycznej stanowi ważny krok w celu dalszego uproszczenia i optymalizacji struktury naszego portfela i pozwoli nam skupić się na naszych podstawowych kompetencjach w sektorze nieruchomości handlowych i biurowych. Płynne środki finansowe uzyskane dzięki tej transakcji zostaną zainwestowane w rozbudowę naszego niemieckiego portfela, który wzrośnie do prawie 200 tys. m2 powierzchni najmu, tj. do ok. 40 mln euro przychodów z najmu rocznie w połowie 2018 roku z uwzględnieniem aktualnie prowadzonych projektów deweloperskich" - powiedział prezes Oliver Schumy, cytowany w komunikacie.

Wartość sprzedaży w przybliżeniu reprezentuje łączną wartość bilansową na dzień 31 lipca 2015 roku i potwierdza przeszacowanie nieruchomości, które nastąpiło w ciągu roku obrotowego 2014/15. Ostateczna cena nabycia zostanie ustalona na podstawie sprawozdań finansowych sporządzonych na dzień zamknięcia transakcji, podano również.
"Sprzedaż portfela logistycznego podlega warunkom typowym dla tego rodzaju transakcji, takim jak np. zgoda władz antymonopolowych. Oczekuje się, że jej zamknięcie odbędzie się w pierwszym kwartale roku kalendarzowego 2016" - podsumowano w komunikacie.

Grupa inwestycyjno-deweloperska Immofinanz AG jest spółką notowaną na głównym rynku warszawskiej giełdy od maja 2013 r. oraz na giełdzie w Wiedniu od 1996 roku.

(ISBnews)

d2kzb5o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kzb5o