Trwa ładowanie...
de1xbks

Impexmetal zapowiada inwestycje w rozwój organiczny segmentu aluminiowego

04.11. Warszawa (PAP) - Impexmetal przymierza się do realizacji inwestycji rzędu 50-500 mln zł w rozwój segmentu aluminiowego, aby zaistnieć w nowych produktach. Konsultacje...

de1xbks
de1xbks

04.11. Warszawa (PAP) - Impexmetal przymierza się do realizacji inwestycji rzędu 50-500 mln zł w rozwój segmentu aluminiowego, aby zaistnieć w nowych produktach. Konsultacje właścicielskie powinny zakończyć się w ciągu 2-3 miesięcy, ale realizacja mogłaby się rozpocząć za kolejne około 12 miesięcy - poinformował w czwartek dziennikarzy Piotr Szeliga, prezes Impexmetalu.

"Myślimy o zdecydowanym rozwoju segmentu aluminiowego. Skalę można wyobrażać sobie od niewielkiej do bardzo dużej. Zobaczymy w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy, po konsultacjach z radą nadzorczą, w jaką stronę ten projekt będzie zmierzać" - powiedział Szeliga.

"Każda kwota inwestycji pomiędzy 50 a 500 mln zł jest tutaj możliwa do realizacji" - dodał.

Jego zdaniem Impexmetal chce zwiększać moce produkcyjne w aluminium, gdyż widać, że jest to jeden tych segmentów, które mają największe szanse na rozwój.

de1xbks

"W aluminium nie widzimy żadnych zagrożeń dla rozwoju tego rynku w perspektywie najbliższych kilku lat" -powiedział Szeliga.

Dodał, że temu przeświadczeniu sprzyja rozwój branży motoryzacyjnej, która wykorzystuje coraz więcej aluminium do produkcji samochodów.

Prezes sprecyzował, że Impexmetal dzięki realizacji inwestycji mógłby zaistnieć w segmencie produkcji aluminiowych blach karoseryjnych, blach lakierowanych czy anodowanych.

Dodał, że spółka stawia na wyroby walcowane, a nie wyciskane czy odlewane.

de1xbks

Szeliga powiedział, że skłania się do ścieżki organicznego rozwoju, a nie akwizycji w branży aluminiowej.

"Niekoniecznie będzie to akwizycja. Uważamy, że odbudowa koniunktury w segmencie aluminiowym spowodowała, że zakłady wystawione na sprzedaż mają wysokie wyceny. Przychylniej spoglądamy na rozwój organiczny. Znacznie łatwiej jest wtedy ogarnąć nowe obszary. Przyrosty wyników nie są skokowe, ale myślę, że w tym biznesie ważna jest konsekwencja" - dodał.

Prezes powiedział, że na razie Impexmetal analizuje jakie maszyny można by najlepiej dostawić do obecnych ciągów produkcyjnych, aby zapewnić sobie kilkuletnią perspektywę rozwoju.

"Rozpoczęcie planowanej przez nas inwestycji byłoby możliwe najwcześniej w ciągu 12 miesięcy od czasu podjęcia ostatecznej decyzji. Jeśli byłby to duży program, to realizacja jego byłaby liczona w latach" - dodał.

Szeliga zaznaczył jednak, że ostateczna decyzja zapadnie po konsultacjach z radą nadzorczą. (PAP)

pif/ ana/

de1xbks
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
de1xbks