Trwa ładowanie...
d251w9r
indesit
10-12-2008 13:45

Indesit Polska spodziewa się w 09' spowolnienia wzrostu polskiego rynku AGD

10.12.Warszawa (PAP) - Indesit Polska przewiduje w 2009 roku
spowolnienie tempa wzrostu rynku AGD w Polsce - powiedział na
środowej konferencji prasowej Krzysztof Kudlek,...

d251w9r
d251w9r

10.12.Warszawa (PAP) - Indesit Polska przewiduje w 2009 roku spowolnienie tempa wzrostu rynku AGD w Polsce - powiedział na środowej konferencji prasowej Krzysztof Kudlek, dyrektor ds. marketingu Indesit Polska.

"Przewidujemy, że wzrost rynku, będzie niższy niż w ostatnich latach, kiedy rósł w tempie dwucyfrowym. Tempo wzrostu polskiego rynku w 2009 roku będzie wynosić 3-4 procent. Ale w porównaniu z innymi rynkami Europy sytuacja jest bardzo dobra" - powiedział Kudlek.

Również nowo mianowana dyrektor generalny Barbara Ferrazzi wskazywała na lepszą, w porównaniu do innych rynków, sytuację rynku AGD w Polsce.

"Kryzys to poważny problem, ale na inne kraje ma on znacznie większy wpływ niż na Polskę, sygnały kryzysu w Polsce nie są aż tak donośne jak w innych krajach" - powiedziała Farrazzi.

d251w9r

"Wyniki pierwszych trzech kwartałów tego roku i przewidywane wyniki za IV kwartał pokazują, że sytuacja Indesit Polska jest stabilna" - dodała.

Indesit posiada w Polsce cztery zakłady produkcyjne. 30 procent produkcji skierowana jest na rynek krajowy, pozostałe 70 procent na eksport.

Wartościowo spółka posiada 12 procentowy udział w rynku AGD w Polsce co daje jej miejsce w pierwszej trójce. W 2009 roku Indesit planuje utrzymać udział w rynku na niezmienionym poziomie. (PAP)

jru/ osz/

d251w9r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d251w9r