Trwa ładowanie...
d2f38eq

Inflacja spada zgodnie z oczekiwaniami - Czekaj z RPP

15.6.Warszawa (PAP) - Majowa dynamika CPI potwierdza, że inflacja spada zgodnie z oczekiwaniami. Decyzje dotyczące kolejnych kroków związanych ze stopami procentowymi będą mogły...
Share
d2f38eq

15.6.Warszawa (PAP) - Majowa dynamika CPI potwierdza, że inflacja spada zgodnie z oczekiwaniami. Decyzje dotyczące kolejnych kroków związanych ze stopami procentowymi będą mogły zostać podjęte, kiedy RPP zapozna się z założeniami czerwcowej projekcji inflacji i PKB oraz z kolejnymi danymi makroekonomicznymi.

"Gospodarka jest w stanie wolnorosnącym, w związku z tym presja inflacyjna nie ma się skąd za bardzo brać. Tego oczekiwaliśmy, że inflacja będzie spadać, tak się dzieje. Będziemy patrzeć, w jakim tempie" - powiedział Czekaj w rozmowie z PAP.

Czekaj pytany o kolejne ruchy Rady Polityki Pieniężnej stwierdza, że będą one uzależnione od informacji, jakich dostarczy czerwcowa projekcja NBP.

"Zobaczymy, co powie projekcja. Ona określi oczekiwaną ścieżkę inflacji i wzrostu PKB. Będziemy mieli projekcję, bieżące dane i będziemy mogli podjąć decyzję" - powiedział. (PAP)

jba/ pam/

d2f38eq

Podziel się opinią

Share
d2f38eq
d2f38eq