Trwa ładowanie...
d788nqb

Inno-Gene obejmie 36,5% udziałów w spółce CEGC za 1,5 mln zł

Warszawa, 10.09.2015 (ISBnews) - Inno-Gene obejmie docelowo do 36,5% udziałów w utworzonej przez amerykańskich partnerów spółce  Central Europe Genomics Center (CEGC). Spółka ta będzie miała wyłączność na transfer należącej do Illumina technologii WGS (ang. Whole Genom Sequencing) do Polski - podała spółka w komunikacie. Inwestycja będzie miała wartość 1,5 mln zł. Dodatkowo Inno-Gene wesprze CEGC swoim know-how w zakresie pozyskiwania dotacji unijnych.

Share
d788nqb

Drugą stroną podpisanego przez Inno-Gene kontraktu jest amerykańska firma International Technology Ventures, LLC (ITV), która od lat współpracuje z takimi podmiotami jak Illumina, czy Craig Venter Institute.

Spółka Central Europe Genomics Center (CEGC), posiada wyłączność w Polsce na technologię w zakresie badań genetycznych - sekwencjonowania całogenomowego (WGS). Właścicielem technologii jest Illumina INC, największy na świecie producent urządzeń do wykonywania badań DNA metodą sekwencjonowania nowej generacji (NGS). Technologie te mają w najbliższych latach zdominować rynek badań genetycznych na świecie.

"Jest to również pierwszy krok na drodze do stworzenia nowego źródła przychodów - tzw. Biobanku, a więc bazy danych, posiadającej informacje istotne z punktu widzenia dużych firm farmaceutycznych" - podano w komunikacie.

d788nqb

W dłuższej perspektywie współpraca z Illumina zakłada budowę tzw. Biobanku, a więc obszernej bazy danych zawierającej wyniki badań DNA.

"Dzięki tej inwestycji zajmujemy istotny przyczółek na regionalnym rynku badań genetycznych. Współpraca z takimi globalnymi gigantami jak Illumina ma bardzo szeroki wymiar. To nie tylko możliwości wprost biznesowe, jakie wiążą się z wyłącznością na dystrybucję technologii oferowanej przez urządzenie X-Ten w Polsce, czy dostępem do ogólnoświatowej sieci laboratoriów współpracujących z Illumina INC" - powiedział Jacek Wojciechowicz, prezes spółki, cytowany w komunikacie.

Inno-Gene wspiera i komercjalizuje innowacyjne projekty biotechnologiczne. Główne aktywo spółki - Centrum Badań DNA (CBDNA), jest liderem w obszarze diagnostyki genetycznej w Polsce. CBDNA oferuje instytucjom badawczym takie usługi, jak m.in. sekwencjonowanie nowej generacji (NGS) oraz obsługę projektów badawczych.

Akcjonariusze Inno-Gene17 września zdecydują o przeniesieniu notowań na rynek główny GPW z NewConnect i emisji do 1,3 mln akcji. Debiut na GPW może odbyć się w I połowie przyszłego roku.

(ISBnews)

d788nqb

Podziel się opinią

Share
d788nqb
d788nqb