Trwa ładowanie...
d3q0m00

Integracja Dotpay i eCard, z portfela MCI, ma zakończyć się w I kw. 2017 r.

Warszawa, 02.11.2016 (ISBnews) - Integracja Dotpay i eCard, wchodzących w skład portfela subfunduszu MCI.EuroVentures 1.0, ma zakończyć się w I kwartale 2017 roku, podano w komunikacie.

Share
d3q0m00

?Integracja Dotpay i eCard ma zakończyć się w pierwszym kwartale przyszłego roku. Wykorzystanie synergii przychodowych i kosztowych wynikających z połączenia obu spółek zaowocować ma podwojeniem wyniku EBITDA do końca 2017 roku. Za realizację tego celu oraz wdrożenie nowej strategii łączących się spółek odpowiedzialny będzie Andrzej Budzik, który nową funkcję prezesa zarządu eCard będzie łączył z dotychczasowym stanowiskiem prezesa zarządu Dotpay" - czytamy w komunikacie.

Do rad nadzorczych obu spółek dołączył natomiast były członek zarządu PayU, Aster Papazyan, podano również.

?Budowa regionalnego lidera w zakresie płatności dla sektora e-commerce, jakim ma stać się podmiot powstały w wyniku integracji Dotpay i eCard, wymaga zaangażowania najlepszych ekspertów i menedżerów na rynku. Zarówno Andrzej Budzik, jak i Aster Papazyan, wielokrotnie mierzyli się w trakcie dotychczasowej kariery zawodowej z ambitnymi wyzwaniami, więc mają wiedzę i doświadczenie niezbędne, aby i tym razem osiągnąć sukces" - powiedział przewodniczący rad nadzorczych Dotpay i eCard, prezes Private Equity Managers Cezary Smorszczewski, cytowany w komunikacie.

?Jako wieloletni członek zespołu zarządzającego spółką Dotpay wiem jak dużym wyzwaniem jest trwający właśnie proces łączenia kompetencji i know-how obu podmiotów. Naszym wspólnym celem jest zajęcie w perspektywie najbliższych kilku lat pozycji lidera w zakresie usług płatniczych dla sektora eCommerce w Polsce. W planach jest też dalsza konsolidacja rynku i ekspansja w regionie Europy Środkowo-Wschodniej" - dodał Budzik, cytowany w komunikacie.

d3q0m00

Papazyan wskazał, że wielkość i wartość sektorów eCommerce i mCommerce w Polsce i całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej rośnie dynamicznie z roku na rok. Za nimi podąża rozwój rynku płatności elektronicznych.

"Dołączam do integrujących się zespołów Dotpay i eCard, aby pomóc im w maksymalny sposób wykorzystać potencjał i zwiększyć udziały rynkowe" -podkreślił.

W nowej roli Aster Papazyan będzie nadzorował proces integracji Dotpay i eCard, wspierając równocześnie zespoły zarządzające obiema spółkami swoim doświadczeniem w zakresie sprzedaży i rozwoju biznesu oraz ekspansji międzynarodowej, podsumowano w informacji.

MCI Capital (dawniej MCI Management) jest funduszem technologicznym działającym na zasadach venture capital, notowanym na GPW od 2001 r.

(ISBnews)

d3q0m00

Podziel się opinią

Share
d3q0m00
d3q0m00