Trwa ładowanie...
d3etsx1
09-03-2017 12:05

Inteliclinic ma 7 mln zł dofinansowania od KE na prace dot. bezdechu sennego

Warszawa, 09.03.2017 (ISBnews) - Komisja Europejska przyznała Inteliclinic grant Fazy 2 z SME Instrument w ramach programu Horyzont 2020 w wysokości 7 mln zł, poinformowała spółka. Dofinansowanie pozwoli wprowadzić na rynek pierwsze na świecie urządzenie do przesiewowego badania snu i bezdechu sennego, podano także.

d3etsx1
d3etsx1

"Bezdech senny, objawiający się niekiedy wyłącznie zwyczajnym chrapaniem, jest niebezpieczny ze względu na swoje ukryte skutki. Badania wykazały wyraźny wpływ bezdechu sennego na podwyższenie ryzyka wystąpienia, między innymi, nadciśnienia tętniczego, udaru mózgu, czy impotencji u mężczyzn" - powiedziała dyrektor zarządzający Kamil Adamczyk, cytowany w komunikacie.

Horyzont 2020 jest największym w historii Unii Europejskiej programem dofinansowania badań naukowych i rozwoju innowacji. W budżecie programu realizowanego w latach 2014-2020 znajduje się 80 mld euro. Dotychczas w całej Unii Europejskiej zostało złożonych ponad 19 tysięcy wniosków o finansowanie z programu Horyzont 2020 SMEI. Inteliclinic jest jedyną polską firmą, która uzyskała grant w styczniowym rozdaniu. Tylko 7 polskich firm zdobyło finansowanie z Fazy 2 programu, podano także.

"Czas trwania projektu wynosi 2 lata i ma zakończyć się komercjalizacją produktu" - czytamy w komunikacie.

Dzięki otrzymanym 7 mln zł Inteliclinic przeprowadzi badania kliniczne i wyprodukuje nowe urządzenie medyczne, bazujące na technologii maski Neuroon, którego zadaniem będzie automatyczna, przesiewowa diagnostyka zaburzeń snu, w szczególności bezdechu sennego, podano także.

Inteliclinic to polski startup. Spółka 3 lata temu zebrała prawie 0,5 mln USD podczas kampanii crowdfundingowej na platformie Kickstarter. W kwietniu 2016 roku inteligentna maska do spania Neuroon, która mierzy jakość snu na podstawie fal mózgowych, została dostarczona do wszystkich osób, które wsparły projekt.

(ISBnews)

d3etsx1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3etsx1